Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 6 грудня 2017 о 16:07, Оновлено 3 листопада 2023 о 10:19

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

ЗА 2022-2023  НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Шановні колеги, батьки, учні!

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в ліцеї, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Заклад освіти заснований на праві комунальної власності.

Засновником Закладу є Томашпільська селищна рада . Органом управління Закладу є відділ освіти, спорту,культури та туризму Томашпільської селищної ради  Вінницької області.

Головною метою Закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття  початкової, базової та повної загальної  середньої освіти.

Головними завданнями Закладу є:

  • створення умов для здобуття початкової, базової та повної загальної  середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
  • виховання морально і фізично здорового покоління;
  • розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
  • формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.

Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України,    постановами Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2022-2023 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.

   

          РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору

Освітній  процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року по 31 травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу.

Організація навчання у 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалась  за  освітніми програмами та типовими навчальними планами.

Кількісний склад працівників закладу освіти становить  22 педагогічних працівників та  10 технічних.

Серед  22 учителів:

8  –  мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що становить 36,3 %;

10 – «спеціаліст першої категорії» - 45,5 % ;

1  – «спеціаліст другої категорії» - 4,5 %;

0  – «спеціаліст» - 0 %;

2 — середня спеціальна освіта (молодші спеціалісти)- 9 %;

1 — неповна вища освіта (бакалавр) — 4,5 %  ;

0 – вчителі – педагогічне звання «вчитель-методист»- 0 %;

5  – звання «старший учитель»- 22,7 %.

У закладі освіти працюють всі вчителі за фахом.

Створено належні  умови для варіативності навчання і вжиті заходи щодо її впровадження у навчальний процес. Освітній процес у 2022/2023 навчальному році був організований з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості школярів, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів. Реалізація інваріантної та варіативної складових  навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2022/2023 н. р. була спланована враховуючи побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для підсилення вивчення предметів інваріантної складової з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову становить 6,5 годин. Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції. . Основна школа дає базову середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Саме тому протягом 2022/2023 навчальному році були введені додаткові години на вивчення зарубіжної літератури в 5 класі (0,5 години) , історії України у 8 та 9  класах (по 0,5 години), географії у 9 класі (0,5 години), біології в 6 та 9 класах (по 0,5 години), хімії в 7 класі (0,5 години). Старша школа дає повну загальну середню освіту, що є фундаментом  для  подальшого професійного навчанняі самореалізації. В 11 класі  були введені додаткові години на підсилення вивчення предметів інваріантної складової української мови, історії України, географії , біології і екології, хімії та захисту України по 0,5 години.

Мережа класів

Адміністрацією  та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку  шкільної  мережі. Проєктна потужність закладу освіти  – 350 учнів.

У закладі навчається  116 учнів.

Кількість класів: 10 .

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

116

Загальна кількість класів:

Середня наповнюваність класів у 2022-2023 навчальному році становить 11,6 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • спільна робота з ЗДО;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2022/2023 н. р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2022/2023 н. р.

116

3

3

116

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вибуття учнів зумовлені зміною місця мешкання родини або пов’язані з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

У закладі обладнано 12 навчальних кабінети та класних кімнат. До послуг учнів  спортивна зала, бібліотека, 1 комп’ютерний клас, майстерня, їдальня, спальня, спортивний майданчик.

Кабінет інформатики, хімії та біології, географії , історії та правознавства, української мови і літератури, зарубіжної літератури ,кабінети початкових класів, майстерня, методичний  кабінет, кабінети директора та психолога забезпечені комп’ютерами. Мультимедійним обладнанням забезпечені кабінет хімії та біології ,а також кабінет географії. Телевізорами забезпечені кабінет фізики, української мови і літератури, кабінет історії та правознавства, наупростіше укриття. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, телевізорами, принтерами, ламінаторами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (100 Мбіт/с), наявна мережа Wi-Fi.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонують безкоштовні  гуртки , які дають можливість всебічного розвитку дітей.

Працює  автономна  котельня. Тепловий режим  під час опалювального сезону - в межах норми.

Стратегія розвитку закладу зумовлена якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності привести її у відповідність із світовими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

В 2022-2023 н. р. шкільна освіта постала перед новими викликами: пандемія коронавірусу та війна. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної. В І семестрі та в першій половині ІІ семестру заклад освіти працював в дистанційному форматі,а з 6 березня почав працювати в очному форматі. Дистанційне навчання відбувалося з використанням платформ та інструментів  дистанційного навчання.  В своїй діяльності педагогічні працівники та учні закладу освіти використовували наступні освітні платформи та інструменти: Google Classroom, Google Meet.

Організація підвезення учнів

Відповідно до  ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз  13 дітей із  населених пунктів Яришівки та Комаргорода, а також підвезення  2 педагогів  шкільним автобусом. З метою практичної реалізації цього питання було:

- розроблено та затверджено графіки маршрутів шкільного автобуса на 2022/2023 навчальний рік;

- визначено кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності (більше 3 км) і складено списки, які затверджено директором закладу;

- призначено наказами відповідального вихователя за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;

- проведено з водієм шкільного автобуса цільові інструктажі по правилам перевезення дітей;

- відділом освіти, спорту ,культури та туризму Томашпільської селищної ради організовано щоденне медичне обстеження водія перед виїздом та перевірку технічного стану шкільного автобуса.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

У закладі є  їдальня на  90  посадкових місць.

Вартість харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій становить 20 грн (кошти місцевого бюджету), учнів 5-11 класів — 20 грн. (батьківські кошти).

Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню  учні 1-11 класів – одноразовим гарячим харчуванням.  Гаряче харчування  учнів відбувається згідно графіку у їдальні. За необхідності, діти забезпечуються дієтичним харчуванням. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється відповідальною особою за організацію харчування  - заступником директора з виховної роботи , черговим адміністратором та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення сесії Томашпільської селищної ради .

Категорія

К-сть учнів

Примітка

1-4 класи

44

Малозабезпечені

4

Діти, батьки яких перебувають у зоні АТО

1

Діти з особливими освітніми потребами

0

Діти з інвалідністю

3

Діти ЧАЕС

0

Діти ВПО

1

Навчальний заклад укомплектований штатом кухаря та підсобним робітником. Поточний ремонт у приміщеннях їдальні та харчоблоку проводився  силами обслуговуючого персоналу. Протягом року  батьківським комітетом здійснювалися перевірки організації та якості харчування.

Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі  є:

- видання відповідних наказів;

- затвердження списку дітей пільгової категорії;

- відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;

- приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;

- складання меню-розкладу;

- виготовлення страв;

- проведення реалізації готових страв;

- ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;

- контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;

- інформування батьків  під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Продукти харчування  та продовольча сировина надходять  до навчального  закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування. 

В  їдальні ліцею не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю  не за призначенням. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно журналу обліку харчування.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;

- організовано  практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів , тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;

педагогічними працівниками пройдено курси з надання домедичної допомоги н освітній платформі Edera;

- створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2021-2026 рр.;

- посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;

- максимально використовується наявна спортивна база ліцею, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності;

- з вересня 2022 внесено істотні зміни  в організацію харчування – оновлено повністю меню за вимогами здорового харчування;

- виховну роботу організовувати відповідно програми «Цінності НУШ» в початковій школі та основні орієнтири виховання у 5-11 класах.

В закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовано ігрові куточки та зони відпочинку на цокольному  поверсі. Виготовлено вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху для дотримання дистанції  під час карантину.

 Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі. Облаштовано відповідно вимог Санітарного регламенту санітарні кімнати.

Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час адаптивного карантину.

Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Проведено об’єктові тренування, тренінги з використання вогнегасників. Відповідно вимог забезпечено архітектурну доступність до ліцею, побудовано пандус.

Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя

Робота освітнього  закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно  до законодавства.

У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на  нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В  закладі  освіти оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.

У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2022/2023 навчальний рік, ми  можемо стверджувати, що  випадки травм знизилися. З вересня 2022 по червень 2023 року випадків травмування дітей під час освітнього процесу не було. 

У 2023/2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

 РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі  розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від проходження  ДПА.

У закладі освіти використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2022/2023 навчальний рік заступником директора з навчально-виховної роботи Лук’яновою Л.Й. було проведено аналіз досягнень учнів 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.

У початкових класах навчається 45 учнів,  у 5-9 класах -  66 учнів, в 11 класі – 5  учнів.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року із 116  учнів 1- 11 класів:

-   45 учнів 1-4  класів  оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;

-   103 учні  переведено на наступний рік навчання;

-   5 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

- не атестованих учнів немає.

Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці.

Клас

Кількість учнів

Рівень навчальних досягнень

Початковий

Середній

Достатній

Високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

5

7

0

0

2

28,5

2

28,5

3

43

6

18

0

0

6

33,3

11

61,1

1

5,6

7

22

0

0

6

27,2

15

68,2

1

4,6

8

11

0

0

3

27,2

8

72,8

0

0

9

8

0

0

1

12,5

7

87,5

0

0

11

5

0

0

1

20

4

80

0

0

Всього

71

0

0

19

26,8

47

66,2

0

7

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

     Стратегічна ціль: ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюватиметься відповідно типового Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно плану роботи освітнього закладу. За результатами моніторингів здійснюється  аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критерії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується елементи  формувального оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ

На  сучасному  етапі  розвитку  України,  коли  існує  пряма  загроза денаціоналізації,  втрати  державної  незалежності  та  потрапляння  у  сферу впливу  іншої  держави,  виникає  нагальна  необхідність  переосмислення зробленого  і  здійснення  системних  заходів,  спрямованих  на  посилення патріотичного виховання  молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей:

  • повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
  • участь у громадсько-політичному житті країни;
  • повага до прав людини;
  • верховенство права;
  • толерантне  ставлення  до  цінностей  і  переконань  представників  іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
  • рівність усіх перед законом;
  • готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Тобто провідне місце у виховання сучасної молоді займає саме громадянська освіта та патріотичне виховання.

На виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (наказ МОН МСУ від 31.10.2011 № 1243), згідно з річним планом роботи закладу освіти педагогічний колектив у 2022/2023 навчальному році створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, працював над впровадженням проблеми «Формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ».

Виховна діяльність проводилася за основними напрямками  у вихованні підростаючого покоління:

  - ціннісне ставлення до суспільства і держави

  -  ціннісне ставлення до праці

  - ціннісне ставлення до природи

  - ціннісне ставлення до мистецтва

  - ціннісне ставлення до людей

 - ціннісне ставлення до себе Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.

Проблеми, над вирішенням яких працює педагогічний колектив закладу освіти:

  • формування здоров'язбережувальної компетентності учнів;
  • розвиток дієвого учнівського самоврядування;
  • впровадження кращого педагогічного досвіду;
  • використанням інноваційних технологій в організації виховного процесу;
  • стимулювання лідерства поряд із формуванням умінь колективної праці;
  • створення ситуації успіху;
  • поліпшення матеріально-технічної бази для реалізації виховних завдань.

Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, на засідання педагогічної ради, методичного об'єднання та наради класних керів­ників. Питання виховної діяльності заслуховувалися на засіданнях педагогічної ради.

Підвищення професійного, методичного рівня класних керівників здійснювалося через різні форми методичної роботи, зокрема в межах роботи м/о класних керівників (керівник Жданова А.І.).

Робота методичного об’єднання включає в себе питання організації навчально-виховного процесу, практичні заняття, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів

Діяльність методоб’єднання класних керівників 1-11 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, зміцненню фізичного та духовного здоров’я, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і булла спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

            Освітній процес   організовано  відповідно   до  навчального   плану  на  2022/2023 навчальний  рік  та    плану  роботи  ліцею. Робота закладу здійснювалася згідно з чинним законодавством і спрямовувалася на виконання основних завдань і положень законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту». «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей - сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування»,   Національній стратегії у сфері прав людини, Концепції розвитку громадянської освіти на 2020-2024 роки.

Педагогічний колектив в своїй діяльності керувався Основними  орієнтирами  учнів в закладі освіти, які включають залучення школярів до різних форм творчої та суспільно – корисної   діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо – естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.

       Здійснюється моніторингова діяльність за такими напрямами:

  • відвідування учнями закладу освіти;
  • участь учнів у загальношкільних заходах;
  • рівень вихованості учнів, які належать до «групи ризику»;
  • соціальний паспорт закладу освіти;
  • діяльність класних керівників;
  • стан здоров'я учнів за медичними картами;
  • рівень фізичної підготовки учнів;
  • реалізація заходів, спрямованих на збереження здоров'я школярів;
  • стан психічного здоров'я та розвитку можливостей кожної дитини;
  • виявлення учнями турботи про своє здоров'я;
  • ефективність організації виховних заходів;
  • реалізація заходів, спрямованих на формування системи цінностей.

            Серед проведених традиційних шкільних заходів є: День знань (01.09),    

- Заходи до Міжнародного дня грамотності (08.09);

- Проведення Олімпійського тижня;

- Участь у проведені місячника „Увага! Діти на дорозі!”;

- Заходи до  Міжнародного Дня Миру (21.09);

- Заходи до  Дня пам’яті жерт Бабиного  Яру (29-30 вересня 1941 року);

- Заходи до Всеукраїнського дня бібліотек (30.09);

- Свято квітів «Вальс квітів української землі»;

- Акція «Скажи «НІ!» шкідливим звичкам»;

- Заходи  до Дня людей похилого віку (01.10);

- Заходи до Всесвітнього  дня  захисту  тварин ( 04.10): Презентація книг та відеороликів про тваринний світ «Цей загадковий   світ  тварин»;

- Святкування Дня працівників освіти освіти «Вам наші дорогі, ми вклоняємось до землі»;

- Заходи до Дня захисників та захисниць України;

- Конкурс малюнків «Я намалюю мрію свою» до Дня художника (09.10);

- Заходи до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18.10);

- Проведення заходу «Щедра осінь»;

- Тиждень національно-патріотичного виховання;

- Тиждень знань протипожежної безпеки;

- Заходи до Дня української писемності та мови (09.11.);

- Заходи до Міжнародного дня толерантності (16.11);

- Заходи до Всесвітнього дня дитини (20.11);

- Захід до Дня   пам’яті Героїв Небесної Сотні.(21.11)  «Герої зажди серед нас!»;

- Заходи до  Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій(26.11);

- Тиждень протидії булінгу ( за окремим планом);

- Акція «16 днів без насильства»;

- Екологічні десанти «Наш двір – наша турбота», «Зустрічаймо зиму»;

- Захід  до Дня  боротьби зі СНІДом.(01.12): «СНІД – виклик людству»;

- Захід до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (03.12): «Милосердя,  людяність  та любов до ближнього»;

- Захід до Дня української хустки «Берегиня вроди-хустка»(07.12);

- Заходи до Дня  Збройних сил України;

- Заходи до Дня захисту прав людини (10.12);

- Тиждень  правового виховання «Закон один для всіх»;

- Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (14.12);

- Акція «Допоможемо зимуючим птахам»;

Конкурс на краще оформлення листа «Лист до Святого Миколая»;

-  Відкриття майстерні Святого Миколая. Конкурс «Ялинкове диво»;

-   Просвітницькі заходи щодо протидії булінгу у закладі освіти;

- Захід до дня Соборності України(22.01): « Славетний день в історії України»;

- Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (27.01);

- Захід до Дня пам'ятi Героїв Крут (29.01):  «Ми ніколи не забудем вірних синів України»;

- Тиждень сприяння здоровому способу життя «Найбільше багатство – здоров’я »;

- Заходи до Дня безпеки в Інтернеті (07.02);

- Відзначення Дня Святого Валентина.Поштова скринька «Святкові валентинки»;

- Захід до Дня пам’яті Небесної Сотні: «Небесна Сотня України»;

- Захід до Міжнародного дня рідної мови (21.02): «Говорити українською –це модно!.»;

- Заходи до Міжнародного жіночого дня.Святкове привітання «Зі святом вас, дівчата»;

- Шевченківський тиждень  “Слово, пісне, душа  Кобзарева, ви – окраса і суть нашого  життя” (за окремим планом);

- Фотоконкурс «Весняна феєрія»;

- Екологічна акція «Читота та порядок»;

- Захід до Міжнародного дня Землі (22.04): « Бережи Землю»;

- Захід “Чорнобиль – біль України” до Дня пам’яті Чорнобильскої тргедії (26.04);

- Конкурс малюнків «Професія моєї мрії» до Всесвітнього дня охорони праці (28.04);

- Еко – виставка учнівських мод екологічного одягу, зробленого із пластикових пакетів, старих джинсів, минуло-річних  газет, кульків для сміття під девізом «Мистецькій утилізації підлягає практично все…";

- Захід до Дня  пам'ятi та примирення  (08.05): « Героїв пам ятаємо завжди!»;

- Заходи до Дня Матері (14.05);

- Заходи до Міжнародного дня сім’ї (15.05) : «Щаслива родина-душа України»;

- Фотоконкурс  «Я і моя сім’я»;

- Заходи до Дня вишиванки;

- Заходи до Дня Європи в Україні (20.05);

-та Свято останнього дзвоника (31.05, однак, цього річ, за умов загальнонаціонального карантину та військового стану, велика кількість заходів проводилася в онлайн режимі.

Протягом навчального року у закладі освіти  проводилася робота учнівського самоврядування. За підтримки класних колективів та класних керівників учні  ліцею брали участь у наступних заходах та проєктах:«Бажаємо миру Україні!» (21.09.2022, 9 клас, кл. керівник Волошина А.В.); «Героїчна спадщина запорізького козацтва – крок до майбутнього » (14.10.2022, 6 клас, кл. керівник Хлапоніна  Л.В.); « Ми  українці- єдина сім’я» ( 05.11.2022, 4 клас, кл. керівник Роштабіга Л.І.); «Україна – європейська держава» (18.11. 2022, 8 клас, кл. керівник Ставнічук В.А.); «Права людини» (07.12.2022, 2 клас, кл. керівник Шевчук Г.І.); «Українсько мово- моя ти рідна, калинова!» ( 17.02.2023, 7 клас, кл. керівник Червань Н.М.); «Моя родина-мій оберіг» ( 16.03.2023, 11 клас, кл. керівник Заворітна Т.П.); «А над світом українська вишивка цвіте» ( 18.05.2023, ГПД, вихователь Жарій Г.І.).

Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів.

            Актуальною була систематична й послідовна педагогізація батьківської громадськості, оскільки члени сім’ї – це перші вихователі дитини. У освітньому процесі необхідно враховувати, що вплив сім’ї на підростаючу особистість залежить від багатьох факторів, а саме: склад сім’ї (повна – неповна, наявність членів старшого покоління); побутові умови; морально-психологічний клімат; соціальна орієнтація; загальна культура; забезпечення єдності вимог до дитини усіх членів сім’ї; характер спілкування батьків із дитиною; єдність сімейних інтересів.

Цілеспрямована робота проводилася у двох напрямах: педагогічна просвіта батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до виховної роботи; підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя. В  виховних планах  класних керівників заплановані  заходи спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, батьками, «Твої права і обов’язки – азбука громадянина», консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», «Єдині вимоги сім’ї і школи. Жорстоке поводження з дітьми», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути», індивідуальні бесіди щодо атмосфери в сім’ї,  батьківські лекторії «Як уникнути конфліктів між батьками і дітьми», тематичні виховні години «Вчинок і мораль», «Щире спілкування і довіра», «Людські чесноти», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути».

Дітям  надано інформацію щодо консультацій, які здійснює Національна дитяча «гаряча лінія» за безкоштовним  номером 0-800-500-225 та коротким безкоштовним номером для абонентів КиївСтар та Лайфселл – 116 111.

Щодо реалізації Концепції превентивного виховання дітей і молоді були проведені  години спілкування, бесіди «Викресли булінг», «Шкільна травля», «Права свої знай та обов’язків не забувай».

Було проведено акцію «16 днів проти насильства».

   На сайті закладу освіти розміщено корисні послання щодо теми антибулінгу.

Педагогічним колективом проводилася системна робота з організації контролю за відвідуванням учнями навчальних занять, а саме: класні керівники щоденно вели облік відвідування учнями навчальних занять у  розділі обліку відвідування занять в електронних журналах, в яку після першого уроку заносили відомості про відсутніх учнів. Інформація про систематичні пропуски окремих учнів використовувалася під час проведення індивідуальних бесід з учнями та батьками. З учнями, які пропускають заняття без поважних причин, систематично проводилася профілактична робота, а також з їхніми батьками.

У навчальному закладі працює 1 група продовженого дня чисельністю  3о учнів. Розроблено режим роботи, який виконуються вихователями.

Вихователь ГПД Жарій Г.І. працює над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводять розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводять виховні заходи.Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Обонімова О.П..

Діяльність учнівського самоврядування в 2022-2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівської ради були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів закладу освіти; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами області; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншого сектору.

Проведена соціальна паспортизація класів, закладу освіти. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО, діти ВПО.

Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7-х, 9-х класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з представниками ВУЗів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують та знаходяться разом з дітьми  в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування в закладі педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам  1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по закладі освіти»;
  • класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у ліцеї, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

   Виховна робота у 2022-2023 навчальному році була такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.

З огляду на ці обставини національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком у роботі педагогів. Метою національно-патріотичного виховання є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян

Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.

Виходячи з цього, основна ідея полягає у мотивації громадянської активності молодого покоління. Найкращою мотивацією до суспільної праці є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбуття.

Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання учнівської молоді. Зберігаючи пам'ять про трагічні події своєї країни, людина не допустить, щоб історія повторилась. На сучасному етапі маємо виховати у молоді  пріоритет  загальнолюдських  цінностей  у  духовному  розвитку особистості  на національному підґрунті, допомогти оволодіти теоретичним характером знань та переконань в  усіх  галузях  науки,  моралі,  мистецтва,  релігії,  усвідомлено  вибирати  свої  соціальні переконання.

Педагогічний колектив закладу освіти застосовує різноманітні підходи до виховання учня як особистості, комплексно поєднуючи  всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.

Освітня діяльність закладу освіти у 2022-2023 н. р. спрямована на підготовку учнів до майбутнього, виховання випускників з українським серцем і сучасними навичками, які:

  • самостійно навчаються протягом всього життя;
  • знають свої сильні сторони;
  • гнучкі та легко адаптуються до змін;
  • мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;
  • піклуються про інших;
  • відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
  • бачать у своїй справі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо.

Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне - патріотом своєї держави.

        РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ                                                       

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

 Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору здобувачів освіти.

Стратегічна ціль:  РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ

Робота педагогічного колективу  спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольнятиме запити учасників освітнього процесу, втілюючи Концепцію нової української школи.

Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать опитування учасників освітнього процесу. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року.   З  2022 року стартував новий етап  впровадження НУШ у базовій школі.  Вчителі, які працювали в 5 класі, будуть працювати у 6 класі   пройшли відповідну професійну підготовку. З 1 вересня  2022  року розпочалась ґрунтовна робота по впровадженню Державного стандарту базової середньої освіти.. 

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями ліцею ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через протиепідемічні обмеження та війни. В умовах воєнного часу  навчання з використанням дистанційних технологій стало найбільш безпечним способом організації навчання.  Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань. Нажаль  значна частина учнів 6-8 класів через відсутність належного зв’язку, відсутності сучасних телефонів, ноутбуків не мали змоги відвідувати заняття. Проте за великого бажання батьків можна було знайти можливості для відвідування уроків.

Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА  І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Методична робота здійснюється згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, нормативно-правовими документами про загальну середню освіту, планується й проводиться на діагностичній основі.

Педагогічний колектив Липівського ліцею працював над методичною темою «Формування ключових компетентностей особистості необхідних для успішної самореалізації в суспільстві, що грунтується на партнерстві між учителями, учнями та їх батьками» .

 Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2022 – 2023  навчальний рік.

 Методична рада ліцею впродовж року координує діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у закладі освіти.

Протягом 2022 - 2023 навчального року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

- Методика проведення першого уроку;

- Інструктаж щодо ведення і заповнення класних журналів;

- Про виконання єдиних вимог до усного і писемного мовлення учнів;

- Методичні рекомендації щодо викладання предметів у  2022/2023  навчального року;

- Оцінювання навчальних досягнень у початкових класах та 5 класі;

- Розгляд та обговорення навчальних програм для 5 класу НУШ;

- Розгляд та обговорення календарного -планування вчителів;

- Обговорення та затвердження плану роботи методичної ради  на 2022-2023 н. р.;

- Розподіл обов’язків між членами ради;

- Погодження планів роботи  ліцейних методичних об’єднань;

- Про роботу колективу над єдиною науково-методичною  темою на 2021-2026 навчальні роки «Формування ключових компетентностей особистості необхідних для успішної самореалізації в суспільстві, що грунтується на партнерстві між учителями, учнями та їх батьками»;

- Про організацію курсової перепідготовки та атестації;

- Про організацію роботи із здібними й обдарованими дітьми. Підготовка та участь учнів у предметних олімпіадах;

- Дослідження реального рівня професійної майстерності, потреб та інтересів як усього колективу, так і кожного вчителя;

- Огляд нормативних, директивних документів, новинок психолого-педагогічної літератури;

- Педагогіка партнерства – ключовий компонент формули НУШ;

- Організація взаємовідування відкритих уроків. Аналіз особливостей сучасного  уроку;

- Підсумки проведення І етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін;

- Розробка плану проведення науково- практичного семінару  «Формування ключових компетентностей особистості необхідних для успішної самореалізації в суспільстві»;

- Про  хід атестації вчителів;

- Аналіз контрольних зрізів знань учнів з основних наук за І семестр;

- Аналіз  результативності методичної роботи за І семестр. Нормативно – правові основи сучасного уроку;

- Підсумок участі учнів у шкільних предметних олімпіадах;

- Оцінка методичної роботи  ліцею  за рік. Аналіз роботи ліцею над науково-методичною темою;

- Підсумок участі учнів у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських  предметних олімпіадах;

- Правила для побудови компетентнісного уроку;

- Про планування методичної роботи на наступний 2023 – 2024 навчальний рік;

- Аналіз контрольних зрізів знань учнів з основних наук за ІІ семестр 2022/2023 н.р.

У ліцеї  було організовано роботу 4 методичних об’єднань: учителів-предметників, учителів початкових класів, учителів фізкультури, класних керівників, психолого-педагогічний семінар. На першому засіданні методичної ради погоджено плани роботи ШМО, методичні теми, над якими працювали методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів, удосконалення методики проведення навчальних занять. Діяльність ШМО була сплановано на підставі річного плану роботи та перспективного плану розвитку  школи.

Протягом 2022 - 2023 навчального року на засіданнях методичного об’єднання учителів початкових класів обговорювалися такі питання:

- Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД за попередній 2021-2022 навчальний рік;

- Розгляд та затвердження плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД на 2022/2023 н.р.;

- Актуальний інструктаж.

      Нормативно-правові документи щодо організованого початку 2022-2023навчального року:

1) Наказ Міністерства освіти і науки України від 13. 07. 2021 р. № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»;

2)Лист Міністерства освіти і науки України від 23. 07. 2021 р. № 1/10-3101 «Щодо особливостей організації навчання»;

3) Наказ МОЗ №2205 від 25.09.2020  “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”;

4) Сценарії Першого уроку 2022/2023навчальному році;

5) Лист МОН від 09.08.2022 № 1/9-404 “Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2022/2023 навчальному році”

- Інтерактивні інструменти формувального оцінювання у роботі вчителя початкових класів;

- Проаналізувати впровадження Державного стандарту початкової освіти;

- Панельна дискусія «Мислення логічне, креативне: нові виклики і нові умови» »;

- Майстер-клас «Застосування інструментів дизайн-мислення в початковій школі »;

- Практичне заняття «Дудлінг як ефективний засіб розвитку креативності»;

- Практикум «Розвиваємо творчість та креативність за допомогою наборів LEGO Education»;

- Аукціон методичних ідей.  «Краш-тест ідей як засіб стимуляції критичного мислення»;

- З досвіду роботи «Креативне письмо як можливість для міжпредметної інтеграції»;

- Методичий міст «Вчитель — конструктор сучасного інноваційного простору. Використання новітніх підходів та авторських матеріалів на уроках»;

- Цифровий калейдоскоп «Ефективне навчання у форматі відеочеленджу»;

- Творча лабораторія вчителя «STEM через літеру «Е»: елементи інженерної освіти в початковій школі»;

- Інформаційна трибуна «Що таке СЕЕН? Соціально-емоційне та етичне навчання НУШ»;

- Панорама ідей «Тиждень початкової школи»;

- Презентація досвіду роботи  «Портрет учителя, який атестується»;

- Круглий стіл «Урок у початковій школі в контексті сучасних викликів»;

- Практичне заняття «Практика вдумливого читання: поради для вчителів початкової школи»;

- Обмін досвідом «Навчаємо граючись: цікавинки з використання ігор на уроках української мови»;

- Творча лабораторія вчителя «Математика в стилі STARTUP»;

- Педагогічний дайджест «STEM-наступ у початковій школі. STEM - піхотинці та їхні побратими на полях ЯДС: як розвивається»;

- Консультативна п’ятихвилинка «Обговорення та затвердження завдань Державної підсумкової атестації для учнів 4 класу;

- Міні-тренінг «Я в ресурсі і балансі або профілактика емоційного вигорання засобами арт-технік»;

- Звіт керівника м/о про підсумки роботи за рік;

- Звіт членів м/о про навчання на курсах підвищення кваліфікації вчителів, онлайн-курсах освітньої платформи EdEra, вебінарах, інтернет-марафонах;

- Підсумок – звіт роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня;

- Панорама ідей «Складання перспективного плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня на наступний рік».

 Методичне об’єднання вчителів-предметників на своїх засіданнях розглянуло такі питання:

- Аналіз роботи м/о за 2021– 2022 н.р.;

- Затвердження плану роботи м/о на 2022- 2023 н.р.;

- Розгляд і затвердження навчальних програм для 5 класу НУШ;

- Розгляд і затвердження календарно – тематичного навчального матеріалу з різних предметів шкільного курсу;

- Методичні рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу у 5 класах ЗЗСО за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації Концепції НУШ;

- НУШ у 5 класі: освітні програми, типи оцінювання, оформлення документації;

- Підготовка та проведення І етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад в 2022 – 2023 н.р;

- Розвиток наскрізних вмінь та  ключових компетентностей учнів 5 класу;

- Види та інструменти оцінювання навчальних досягнень в умовах реалізації Концепції НУШ;

- Використання сучасних освітніх технологій з  метою формування ключових компетентностей особистості необхідних для успішної самореалізації у суспільстві;

- Формування вмінь співробітництва та  роботи в групі на  уроках фізики;

- Концептуальні засади НУШ: ключові компетентності, ціннісні орієнтири, освітні результати;

- Формування й розвиток  ключових компетентностей  школярів на  уроках  музичного мистецтва для успішної  самореалізації особистості в суспільстві;

- Використання сучасних освітніх технологій як засіб розвитку творчого потенціалу та життєвої компетентності учня на уроках біології;

- Огляд нормативних  документів щодо організації закінчення навчального року та проведення ДПА в 9 класі та ЗНО в 11 класі;

- Про стан виконання  навчальних програм та повторення навчального матеріалу;

- Про результати роботи методичного об’єднання за 2023 – 2024 н.р. та  завдання на наступний рік.

Методичне об’єднання вчителів фізкультури на своїх засіданнях розглядало слідуючі питання:

- Аналіз роботи МО за 2021-2022 н.р.;

- Обговорення плану засідань на 2022-2023 н.р. та роботи між засіданнями: атестація, відкриті уроки та інше;

- Ознайомлення з методичними рекомендаціями МОН, щодо вивчення фізичної культури 2022-2023 н.р.; особливості викладання та оцінювання фізкультури за програмою НУШ;

- Дотримання ТБ та санітарно-гігієнічних норм в організації освітнього  процесу;

- Планування проведення Олімпійського тижня;

- Використання нестандартного обладння на уроках фізичної культури;

- Огляд новинок методичної літератури, блоги, вебінари, семінари;

- Нова фізкультура для нового покоління;

- Технологія планування урочного процесу з фізичної культури в НУШ;

- Обговорення методичної проблеми "Удосконалення виховного процесу шляхами інноваційних технологій";

- Компетентність, як орієнтація педагога на найкращий результат;

- Нестардатні прийоми співпраці учителя з учнями на уроках фізичної культури;

- Формування ключових компетентностей учнів шляхом використання ІКТ на уроках;

- Обговорення методичної проблеми "Розвиток рухового інтелекту дітей на уроках фізичної культури";

- Обговорення методичної проблеми "Роль рухової активності в формуванні розвитку здоров`я школярів";

- Творчі звіти вчителів МО за 2022-2023 н.р.;

- Підведення підсумків діяльності МО за 2022-2023 н.р.;

- Результати проведення спортивних змагань за 2022-2023 н.р.;

- Обмін думками та пропозиції щодо складання плану роботи на 2023-2024 н. р.

     Методичне об’єднання класних керівників працювало над методичною темою «Виховання особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні, загальнолюдські та національні цінності» та розглядало такі питання:

- Про результати роботи за 2021/2022 навчальний рік;

- Основні пріоритети методичної роботи на новий навчальний 2022/2023 рік;

- Затвердження плану роботи методичного об’єднання  класних керівників на 2022/2023 навчальний рік;

- Обмін досвідом: «Планування виховної роботи з класним колективом»;

- Методика підготовки та проведення класних виховних годин;

- Про розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів, залучення дітей до діяльності гуртків та секцій за інтересами;

- Національно-патріотичне виховання підлітків як соціально-педагогічна проблема;

- Формування морально-етичних цінностей, культури поведінки та спілкування  учнів;

- Можливості використання  ІКТ та інтернет-ресурсів в організації інноваційної діяльності класного керівника у проведенні класних годин;

- Профілактика травматизму. Попередження нещасних випадків з учнями в школі та в побуті;

- Форми та методи формування національної свідомості та самосвідомості;

- Про стан відвідування учнями навчальних занять;

- Позаурочна правовиховна робота, як необхідна умова формування правомірної поведінки дитини і формування громадянської компетентності підростаючих поколінь;

- Профілактика булінгу та кібербулінгу в учнівському середовищі;

- Роль класного керівника у формуванні здорового способу життя учнів;

- Формування особистості підлітка: сучасні реалії;

- Зауваження та побажання класних керівників щодо організації роботи методичного об‘єднання класних керівників на наступний 2023/2024 навчальний рік;

- Підбиття підсумків роботи методичного об’єднання  класних керівників з виховання учнів  у 2022/2023 навчальному році;

- Оздоровлення  учнів. Планування  роботи  на  літо.

Випущено методичний бюлетень «Інструктивно – методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2022 – 2023 навчальному році».

Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

Одним із пріоритетних напрямків у системі освіти є актуальні проблеми навчання й виховання обдарованих дітей та юнацтва.  Надзвичайно важливо створити сприятливе освітнє середовище для всебічного розкриття та реалізації здібних та обдарованих учнів ліцею, яке базується на психології успіху дитини. Домінантами в нашому закладі освіти є культ знань, успіху, створено чітку структуру пошуку і розвитку обдарованих і здібних дітей, розроблено схему роботи з обдарованими учнями.

 Дана робота неможлива без глибокого, наукового, психологічного, педагогічного супроводу.  Тому цілком природним є залучення кращих учителів закладу освіти до роботи з обдарованими та здібними учнями.

 Учні ліцею брали участь у предметних олімпіадах, фестивалях «Проліски надії -2023», конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія». 

     У роботі з обдарованими дітьми значну роль відіграє мотивація до навчання та творчості, яка виявилась результативною  в цьому навчальному році, а саме: учениця  7 класу Нікітюк Дарія зайняла ІІІ місце в районному ХІІІ Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, учень 8 класу Кордиманенко Дмитро зайняв ІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії.

   Слід відмітити участь учнів ліцеї у районних заходах та конкурсах:

- Територіальний етап Всеукраїнської акції «Годівничка»;

-Конкурс солістів-виконавців та читців «Зіркова мрія - 2023».

    Учні ліцею Меєчко Дар’я (2 клас) та Ставнічук Павло (5 клас) отримали перші призові місця в акції «Годівничка».Такі учні як   Бендерський Владислав (3 клас), Сучук Даниїл (3 клас), Сучук  Максим (2 клас) отримали дипломи за зайняті ІІ місця в акції «Годівничка». Учні нашого ліцею здобули призові місця в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2023» .Учениця  Унтілова Карина (3 клас) здобула ІІІ призове місце  в номінації «Вокал» (молодша вікова група). Учениця 7 класу Плащова Надія  зайняла ІІІ місце в номінації «Художнє читання» (середня вікова група).

Оскільки перехід на нову якість освіти сьогодні тісно пов’язаний з новими способами зберігання, у школі використовується  комп’ютерна техніка, “Інтернет” під час проведення уроків з різних предметів. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості.

Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результативність освітнього процесу.  

За підсумками річного оцінювання 2022 – 2023 навчального року відповідно даним класних журналів учні ліцею показали такий рівень досягнень . Із 115 учнів  – учні 1 -2 класів оцінювались вербально,  3 – 4 класів оцінювались рівнево, це 45 учнів. Учні 5 -11 класів  оцінювались за дванадцятибальною шкалою. Із 71 учня 5 -11  класів високий рівень показали 5 учнів (7 % ), достатній – 45 учнів (63,4 %), середній рівень – 21 учнів (29,6 %), початковий рівень – 0 учнів (0%). 

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» , «Ед-ера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях. розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Проте на жаль учителі  закладу освіти не стали учасниками конкурсу «Учитель року-2023». 

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих звітів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Стратегічна ціль: ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

Здобуття мережевої освіти;

Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;

Використання під час уроків електронних засобів навчання;

Розміщення власних ресурсів на сайтах;

Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.

100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Педагоги залучаються до виставок передового педагогічного досвіду.

Здійснюється стимулювання професійної майстерності вчителів  відповідно до Положення про матеріальне стимулювання педагогічних працівників. Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.

Адміністрація закладу  планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.

Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу.

В лютому 2023 року в закладі за фінансової підтримки БО «Благодійний фонд МХП-Громаді» та співфінансування  відділу освіти, спорту ,культури та туризму Томашпільської селищної ради  реалізовано проєкт “Облаштування укриття — для ефективного навчання і збереження життя” на загальну суму 199 395 гривень  40  копійок. Дирекцією СТОВ «Липівка» придбано для укриття телевізор плазмовий вартістю 22 200 гривень та 12 диванчиків на загальну суму 30 000 гривень. Висловлюю щиру подяку директору БО «Благодійний  фонд МХП-Громаді» Тетяні Волочай, працівнику фонду Тетяні Поліщук та директору СТОВ «Липівка» Світлані Миколаївні Мельник за фінансову підтримку нашого закладу.

Відділом освіти передано закладу антисептики, пральний порошок, миючі засоби та маски медичні на загальну суму 1293 гривні 00 копійок.

В рамках проєкту «Ноутбук кожному вчителю» отримали 1 хромбук, який було передано  вчителю трудового навчання для організації робочого місця педагога. 

Також за період очного навчання учні 5-11 класів харчувались за батьківські кошти на загальну суму 49 220 гривень 00 копійок.

Батьківськими комітетами класів надано благодійну допомогу    ремонтними  матеріали (фарбу, лак, тощо) на загальну суму 16 396 гривень 50 копійок.

Дякую всім батькам,педагогічним працівникам та обслуговуючому персоналу за підготовку закладу до 2023/2024 навчального року.

Заклад  працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та газоносіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт шкільного подвір'я , харчоблоку, майстерні, поновлення навчального комп'ютерного обладнання в кабінеті інформатики, придбання принтера для учительської, посуду для харчоблоку, завершення заміни вікон і дверей .    

Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Ще однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №3 від 28.12.2019 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.

Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2022-2023 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із карантинними обмеженнями та військовим станом. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів з української мови, з англійської мови, з математики. На основі перевірки видані накази, з якими ознайомлено педпрацівників.

Стратегічна ціль: ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

З метою впровадження в життя закладу освіти державно-громадської моделі управлін­ня у закладі залучаються до  управління такі органи: загальношкільна конференція; рада профілактики правопорушень;  батьківський актив; адміністрація закладу освіти; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.

Державно-громадське управління в освітньому закладі базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.

Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу освіти, на вирішення проблем в межах їх повноважень. Вчителі закладу освіти  беруть участь у роботі органів місцевого самоврядування, громадському житті.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:

Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

  1. Підготовка до організованого початку навчання в очному режимі.
  2. Порушити клопотання перед засновником про:

- капітальний ремонт шкільного подвір'я ;

- виділення коштів на оновлення комп’ютерної техніки для кабінету інформатики з технічними характеристиками, що відповідають потребам освітньої програми; встановлення контент-фільтрів, антивірусних програм на шкільні комп’ютери для безпечного доступу до мережі Інтернет;

- виділення коштів на придбання принтера-сканера для учительської.

3. Забезпечити  систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

4. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного навчання.

5. Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання.

6. Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання.

7. Впровадження формувального оцінювання в 5 -9 класах.

8. Урізноманітнювати  форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі.

9. Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання.

10. Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів.

11. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.

13. Створювати умови особистісно орієнтованого навчання.

14. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

 15. Інформувати учнів та батьків  про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

16.  Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

17.  Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

18. Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання.

19. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу.

20. Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо.

21. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2021-2026 роки.

22. Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

23. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

24. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

25. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

26. Продовжити вести електронні журнали, що дасть можливість батькам відслідковувати результативність навчання дітей.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Липівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Томашпільської селищної

Вінницької області

СКРИПНИК СВІТЛАНИ ГРИГОРІВНИ

про свою діяльність

за 2021-2022 навчальний рік

перед  колективом та громадськістю

(Дивитись розділ "Файловий архів")

 

   

ЗВІТ

директора закладу освіти

 Липівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Томашпільської селищної ради

Вінницької області

Скрипник Світлани Григорівни

за 2020-2021 навчальний рік

 

Шановні педагоги, працівники закладу, батьки, громадськість!

Завершується 2020-2021 навчальний рік.   Рік творчих здобутків, креативних ідей, нових відкриттів та результативної роботи. У своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

1. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти (охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників 9-11-х класів ).

Охоплено  дітей навчанням 100%. Станом на 28.05.2021 року в закладі навчається 127 дітейХлопчиків -64, дівчаток -63. Із них: в школі І ступеня – 51, в школі ІІ ступеня – 58, в школі ІІІ ступеня – 18.

Протягом 2020/2021 навчального року всі учні навчалися за очною формою  навчання та в період зростання захворюваності  на COVID-19 для здобувачів освіти було організовано освітній процес з використанням дистанційних технологій .

9 клас школи закінчує 10 учнів, 11 клас закінчує 7 учнів. Претендентів на  свідоцтво з відзнакою один — Куліковська Анастасія, претендентів на нагородження Золотою медаллю немає, Срібною медаллю  – Козачук Олеся .

Заклад  співпрацює  із закладом дошкільної освіти «Теремок» , як результат їх випускники – 11 дітей  зараховані до 1 класу нашої  школи.

Охоплення навчанням випускників 11-го класу показує, що ми надаємо достатні  освітні послуги.

            Наша школа – це освітній заклад, який надає  можливості для розвитку освітніх компетентностей діткам різних верст населення. Повноцінну освіту здобувають учні з різними рівнями розвитку, але першочерговим завданням залишається –  здійснювати опору на «сильні» сторони дитини; зрозуміти кожного  учня та виявити до нього  повагу, якої багатьом  не вистачає вдома.

Перед педагогічним колективом стоять наступні завдання щодо підготовки учнів до ЗНО:

•  розширення системи підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання через додаткові, індивідуально-групові форми роботи;

•  активне впровадження тестування на уроках;

•  використання можливостей варіативної складової навчального плану для підготовки учнів до ЗНО.

 

 2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальному процесі.

Враховуючи потреби учнів, кадрові можливості, матеріальну базу школи, перспективу здобуття подальшої освіти випускниками школи, в закладі створені умови для  навчання та виховання здобувачів освіти Виділено додаткові години  для проведення  групових занять в початкових класах ; додаткові години  на вивчення української мови, зарубіжної літератури ,хімії, географії та  математики в 10-11 класах; додаткові години на вивчення   предмету «Безпека дорожнього руху» в 5-9, 11 класах, музичного мистецтва в 5-7 класах, історії України у 8 класі та географії у 9 класі, біології та екології в 11 класі , факультативу «Захисти себе від ВІЛ» в 10 класі.  У школі створені умови для використання у освітньому  процесі ІКТ ( є комп’ютерний клас,інтерактивні дошки  та мультимедійні проектори  в кабінетах початкових класів та географії, телевізори в кабінетах фізики, історії та української мови і літератури). 

 

Постійно удосконалюється забезпечення Інтернетом. Як і в кожному навчальному закладі, в школі  є доступ до Інтернету.  Продуктивно використовується Інтернет у кабінеті інформатики та двох кабінетах початкової школи і кабінеті директора. До початку 2021-2022 навчального року плануємо встановити Vi-Fi- роутери в закладі  освіти та під’єднати до мережі Інтернет усі навчальні кабінети та підсобні приміщення.

  

      Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє і удосконалює  адміністрація закладу, активно оновлюється інформація в групі закладу «Липівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів у соціальній мережі facebook, підтримується тісний зв'язок з учнями та батьками через Viber-групи, які створені для кожного класу..

Педагогічний колектив  активно займається самоосвітою. Як очно  так і дистанційно: вчителі беруть активну участь у вебінарах, форумах, конференціях, хакатонах та методичних засіданнях освітян .

 

3.Організація різних форм позаурочної роботи.

Виховання дітей є одним із важливих чинників розвитку суспільства, це цілеспрямований процес формування гармонійно розвиненої особистості. Правильно організована позакласна робота в школі має величезне освітнє і виховне значення. Вона розширює й поглиблює знання, отримані на уроці, дозволяє набути багато корисних навичок, а, отже, наближає навчання й виховання до життя. Позаурочна робота спрощує особистий підхід до учнів, створює сприятливі умови для розвитку в них самостійності.

 

Протягом 2020-2021 навчальному році учасники освітнього процесу нашого закладу брали участь в різноманітних творчих конкурсах та заходах, які проводили громадські організації, департамент освіти Вінницької ОДА та відділ освіти, спорту, культури та туризму  Томашпільської селищної  ради.

Так учениця нашої школи Козачук Олеся здобула призове місце в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2021» вона нагороджена дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «Вокал» (старша вікова група).В конкурсі «Пожежі краще запобігти!», номінація  «Малюнок»  Козачук Олеся  здобула ІІІ місце.

     Згідно з річним планом школи було заплановано і проведено комплекс виховних заходів:

-Свято першого дзвоника;

- Перший тематичний урок;

вяткування  Дня  учителя , урочиста концертна програма  ;

рудова акція з впорядкування території школи та прилеглих територій;

озацькі розваги до Дня захисника Вітчизни;

- Свято до Дня української писемності та мови;

-Заходи до Дня Гідності та Свободи;

- Тематична лінійка до Дня пам’яті жертв голодоморів;

- Тематична лінійка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

- Виставка-конкурс «Новорічна композиція»;

- Конкурсна програма присвячена Дню Збройних Сил України;

- Новорічні святкування;

вято рідної мови ;

 - День пам’яті Героїв Небесної Сотні»;

- День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ  з Республіки Афганістан;

-   Шевченківський тиждень.

   Слід відмітити участь учнів школи у районних заходах та конкурсах:

- Конкурс «Новорічний сувенір»;

- Конкурс дитячого  малюнка  «Охорона праці очима дітей»;

- Конкурс малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику  «Пожежі краще запобігти!»;

- Краєзнавча олімпіада учнівської молоді «Моя Вінниччина»;

онкурс солістів-виконавців та читців «Зіркова мрія »;

онкурс колективів художньої самодіяльності «Проліски надії 2021».

Слід зазначити високий рівень активності учнів у творчих флеш-мобах:

üФлеш-моб #Українська хустка;

üФлеш-моб #ВишиванкаDAY.

   В школі діють гуртки: «Палітурна справа», клуб «Підліток», «КЛІО»(туристично-краєзнавчий), «Пролісок»(еколого-натуралістичний), «Чарівний клубок»(художньо-естетичний), «Танцювальний»(художньо-естетичний), «Бісероплетіння»(художньо-естетичний), «Умілі руки», «Цікава психологія».

З метою задоволення потреб та інтересів учнів у закладі організовано роботу 2 спортивних гуртків, а саме гуртки  «Волейбольний» та «Футбольний». Гуртки охоплюють всі вікові категорії наших учнів, починаючи з 1 по 11 клас. Учасники гуртків  систематично демонструють свої таланти на відкритих загальношкільних заходах. Гуртки працюють на бюджетній основі.

         Слід відзначити активну і масштабну роботу волонтерського загону «Турбота». Цього навчального року за ініціативи членів учнівського самоврядування було проведено благодійну акцію «Подаруй частинку добра» для підтримки діток, які перебувають в Центра соціально-психологічної реабілітації любисток. Актив школи центру суспільно-корисної діяльності й добрих справ систематично  збирають  ковдри, крупи, сухарі та корм  в центр безпритульних собак Не залишаються осторонь наші волонтери і від проблем оточуючих, активно допомагають і підтримують односельців та людей, що звертаються по допомогу. Слід відзначити активну роботу учнів 8 класу, які систематично допомагають людям похилого віку. Представники творчого центру учнівського самоврядування провели низку майстер-класів для учнів початкової школи.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Належна робота  здійснюється під час освітнього процесу, а саме:

- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- походи на Дні відкритих дверей навчальних закладів області;

- зустрічі з викладачами  вузів області;

     - анкетування з вибору професії.

 

4. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.    

Протягом 2020-2021 навчального року зміцнювалась навчально-матеріальна база закладу. За бюджетні кошти було поповнено матеріально-технічну базу кабінету початкових класів НУШ ( 1 клас): придбано столи і стільці учнівські одномісні для учнів 1 класу, дидактичний матеріал, персональний комп’ютер-ноутбук для вчителя, ігровий набір Lego Play Box, дидактичний магнітний набір “Шахи», ляльковий театр , ігровий набір LEGO Six Bricks . На  загальну суму 42254 гривні 40 копійок.

Також за бюджетні кошти придбано ноутбук для роботи керівника закладу  вартістю -  15950 гривень 00 копійок , дезінфекційні засоби та антисептики на загальну суму  - 15120 гривень, плафони, світлодіодні лампи та дюбеля для кабінетів ГПД , фізики  та харчоблоку  на загальну суму – 3877 гривень 20 копійок , проведено ремонт холодильника в харчоблоці, а саме замінено мотор, компресор і терморегулятор на загальну суму 3000 гривень 00 копійок.

Місяць, рік

Назва

Один.

К-ть

Ціна

серпень 2020

стіл та стілець учнівський одномісний 

комп

15

17459,40

вересень 2020

дидактичний матеріал для 1 класу

7801,25

вересень 2020

персональний комп'ютер ноутбук Асеr TravelMate P 2

1

12786.40

жовтень 2020

Ігровий набір Lego Play Box

1

559.91

жовтень 2020

Дидактичний магнітний набір «Шахи»

шт

1

900.00

жовтень 2020

Ляльковий театр

шт.

1

2450,00

листопад 2020

Ігровий набір LEGO Six Bricks

шт.

16

297.44

листопад 2020

ноутбук НР G 6

шт.

1

15950,00

листопад 2020

Дез.засіб «Хлоратин»актив 1 кг

Антисептик МDA 72+950 з дозатором

Концентрат MDF100 каністра 5 л

Антисептик MDA 72+каністра 5 л

Антисептик MDA 72+60 мл Спрей

шт

шт

шт

шт

шт

    4

17

4

4

1

   2632,00

 4845,00

2992,00

4612,00

39,0

лютий 2021

Мотор, компресор, терморегулятор до холодильника

шт

По 1

3000,00

квітень 2021

Світильник настінний (плафони)

шт

12

2280,00

квітень 2021

світлодіодні лампи 10 V

шт

24

960,00

травень 2021

плафони

шт

6

390,00

травень 2021

світлодіодні лампи 10 V

шт

6

240,00

травень 2021

дюбель

шт

12

7,20

5.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

       В 2020-2021 навчальному році заклад освіти отримав спонсорську допомогу від СТОВ «Липівка» . За ці кошти відділом освіти Томашпільської РДА  шляхом прозорих закупівель було придбано інтерактивну дошку, мультимедійний проектор та багатофункціональний пристрій для кабінету початкових класів НУШ (1 клас )  та портативний комп’ютер для кабінету початкових класів ( 4 клас) на загальну суму 48808 гривень 00 копійок.

Також від СТОВ «Липівка» отримано спонсорську допомогу ремонтними матеріалами для поточного ремонту закладу та підготовки до початку 2021-2022 навчального року на загальну суму 29921 гривня 00 копійок.

Місяць

№ п/п

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Загальна вартість без ПДВ (грн)

Липень 2020

1

Інтерактивна дошка ePresenter EP84T

Шт.

1

10 000,00

10 000,00

Липень 2020

2

Мультимедійний проектор Epson EB-XO5

Шт.

1

13 000,00

13 000,00

Липень 2020

3

Портативний комп’ютер (ноутбук) DELL з OC

Шт.

1

143000,00

14300,00

Вересень 2020

4

Багатофункціональний пристрій Epson L 3156

Шт.

2

5754,00

11508,00

Травень

2021

5

Ремонтні матеріали

(лак, фарба, крани, віники, відра, щітки, замки, тощо

29921,00

Я, вдячна  керівництву СТОВ «Липівка»  Мельник С.М. за  фінансову підтримку нашого закладу. Регіональному директору Немирівського виробничого підрозділу ПрАТ «Зернопродукт МХП» Романюку В.В. за виконані електромонтажні роботи в закладі та новорічні подарунки для здобувачів освіти. Начальнику відділу освіти, спорту ,культури та туризму Ярошу І.І.  за виділені кошти на  заміну освітлювальних ламп  в кабінетах  фізики, групи продовженого дня та харчоблоку.

У вересні  2020 року батьківським комітетом передано кабінету української мови і літератури штори –жалюзі на загальну суму 3200 гривень 00 копійок. Також заклад освіти  у червні 2021 року отримав благодійну допомогу ремонтними  матеріали від батьківського комітету на підготовку  навчальних кабінетів до нового навчального року  на загальну суму 9398 гривень 80 копійок.

Незважаючи на вік приміщення, колектив працює над удосконаленням, та підтриманням його   в робочому стані. Ми продовжуємо приділяти увагу естетичному вигляду навчального закладу. Я рада, що у нашого колективу є бажання створювати комфортні умови  для всіх учасників освітнього процесу. Щиро дякую вчителям, батькам і обслуговуючому персоналу, які доклали максимум засиль для проведення ремонтних робіт по підготовці школи до 2020-2021 навчального року і виконали їх вчасно. Завдяки вам , школа працює в режимі стабільності.

Під час підготовки закладу освіти до  2020-2021 навчального року від батьківського комітету школа отримала благодійну допомогу ремонтними матеріалами на загальну суму – 30102 гривні 38 копійок. Цими матеріалами було проведено поточний ремонт навчальних кабінетів, підсобних приміщень, коридорів, їдальні, спортзалу, спальні, бібліотеки, майстерні та пришкільної території.

Рік , місяць

Клас

Навчальний кабінет

Найменування

матеріальних цінностей

Сума

Червень 2020

1

Кабінет початкових класів

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо)

708,00

Червень 2020

2

Кабінет початкових класів

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо)

387,40

Червень 2020

3

Кабінет початкових класів

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

492,00

Червень 2020

4

Кабінет початкових класів

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

661,00

Червень 2020

5

Кабінет фізики

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

625,00

Червень 2020

6

Кабінет хімії та біології

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

542,00

Червень 2020

7

Кабінет основ здоров’я

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

499,00

Червень 2020

8

Кабінет історії та правознавства

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

835,00

Червень 2020

9

Кабінет математики

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

559,00

Червень 2020

10

Кабінет зарубіжної літератури

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

533,00

Червень 2020

11

Кабінет української мови і літератури

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо

809,00

Червень 2020

Інші приміщення школи

Надано  ремонтними  матеріали (фарби, розріджувач, вапно, тощо)

13732,86

Серпень     

  2020

Поточний ремонт школи та пришкільної території

     Надано ремонтними  

        матеріалами

(фарби, розріджувач, вапно, тощо)

9719,12

Вересень  2020

5

Кабінет української мови і літератури

       Штори-жалюзі

3200, 00

6.  Заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

У 2020-2021 навчальному році чисельність працівників закладу освіти становить: педагогічних працівників – 24; обслуговуючого персоналу – 13  чоловік.

 Вищу категорію – мають 8, першу – 12, другу – 1,  магістр – 1, спеціаліст – 2, мають звання «старший вчитель»  – 4.  Атестація педагогічних працівників 2020-2021 навчального року проводилася за планом, згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України. Під час проведення атестації не допущено порушень дотримання положення про атестацію.

Не мають місця випадки зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання. Безконфліктність організації і проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотриманням норм і правил проходження атестації.

Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації, що  простежується протягом 5 років.

Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

7.  Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.

    З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань у школі організовано гаряче  харчування учнів 1-11 класів. Робітники їдальні намагаються створити домашню затишну атмосферу під час обідів. Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набираються нових сил та здоров’я. Всі учні 1-4 класів та бажаючі із 5-11 класів охоплені гарячим харчуванням. Безкоштовно харчуються учні 1-4 класів та учні  пільгових категорій 5-11 класів.

     В 2020-2021 навчальному році харчування учнів за бюджетні кошти складає – 40360 гривень, за батьківську плату – 33001 гривня 63 копійки.

 

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів,  дотримується питний режим. Випадків порушення термінів реалізації продуктів не виявлено.

 

Учні харчують на великих перервах, на першій великій перерві учні 1-4 класів на другій  учні 5-11 класів. Столи накривають за графіком з дотримання соціального дистанціювання. Учні початкових класів перебувають у їдальні в супроводі вчителів, а учні 5-11 класів чергового вчителя.

 

          Відповідальний за харчування  та працівники їдальні ретельно слідкують за санітарним станом приміщення їдальні, дотриманням меню. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Працює бракеражна комісія, яка залучається до аналізу та контролю роботи харчоблоку.

 

Медичне обслуговування учнів та працівників школи  здійснюється сімейними лікарями згідно укладених з ними декларацій та КНП «Томашпільська ЦРЛ»Щорічно  у поліклініці діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

         В закладі освіти відсутня медична сестра так ,  як  в штатному  розписі школи така посада не передбачена. Проте ,  введення  посади медичної сестри вкрай необхідне в школі, адже в закладі навчаються діти з інвалідністю,  діти хворі на цукровий діабет, які потребують постійного контролю за станом здоров’я з боку медичного працівника, тим більше у час світової пандемії корона вірусної хвороби COVID-19.

    Працівники  закладу  також щорічно проходять  медичний огляд у червні місяці. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проте, нажаль огляди відбуваються за власні кошти  працівників, а не рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються вв закладі освіти

 

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, безпеки дорожнього руху у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом. 

 

8.  Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

У 2020-2021 н.р. безпечне проведення освітнього  процесу здійснювалось згідно положення про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів та інструкцій з охорони праці для вчителів.

 

     Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи. Наприкінці кожного семестру результати перевірок оформлюються у вигляді звітів та видаються накази по школі.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Щороку проводиться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також, у приміщенні школи розміщено стенд з безпечної поведінки та куточок цивільного захисту.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди.     Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

 За навчальний рік під час освітнього процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. 

 

 9.Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

В школі наказом директора створюється щорічно рада  профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. 

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень  школи проводяться  різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови.  Систематично проводяться заходи з представниками патрульної поліції та працівниками управління юстиції.

Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ  на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх  учнів школи немає. Складено спільний план заходів школи.

 

10. Стан дитячого травматизму.

        Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору та батьківських зборах.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями та учнями.

Протягом навчального року у закладі було зафіксовано 1 випадок  травматизму.

11. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Учасниками освітнього процесу є учні, їх батьки та вчителі. Досить важливим є налагодження між ними щоденної та нерозривної співпраці. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому  процесі, є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки беруть участь у позакласних заходах щодо профорієнтації,  світу захоплень, родинних святах та святах, пов’язаних з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники, мобільний телефон; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Традиційними  формами роботи з батьками  є  індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

 

12. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

В закладі  є журнал обліку звернень громадян. Діє  сайт школи для висвітлення  освітнього  процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю.  На батьківських зборах кожен має можливість  висловити побажання щодо покращення освітнього процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і намагаються допомогати у розвитку матеріально-технічної  бази школи. 

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

  через покращення якості, удосконалення освітнього процесу;

  використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків та позакласних заходів;

  підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

  підготовку учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;

•  впровадження НУШ.

Успіхи школи - це успіхи всіх учасників освітнього процесу.

Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.

      Тож будьмо завжди разом. Надіюся в подальшому на співпрацю. Всім нам зичу миру, добра, щоб діти зростали толерантними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими, але, найголовніше, гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить. 

 Пріоритетні завдання закладу освіти:

  1. Подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;
  2. Вихід на новий рівень педагогічної діяльності, формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві відповідно до Концепції нової української школи,  формування конкурентоспроможного випускника школи в умовах глобалізації освітнього простору;
  3. Створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної

реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної

спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду,

розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

  1. Формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;
  2. Забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного

оцінювання;

  1. Формування освітнього простору та позитивного іміджу школи;
  2. Створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження

здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарногігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

  1. Виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей

школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

  1. Виховання свідомого громадянина-патріота України.
  2. Зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Для реалізації головних пріоритетів, мети та завдань школи необхідне

інформативне забезпечення, учительський потенціал, підтриманий відповідною матеріально-технічною базою.

Умови досягнення головних завдань школи

       Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи є

комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом,

науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

- розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи,

зміст);

- демократизація системи освіти;

- орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних

ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка

забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних

країн;

- пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання,

розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

- створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості,

виходячи із завдань програми «Обдаровані діти»;

- створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності,

атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

- подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно

орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та

комфорту;

- забезпечення школи сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами,

автоматизація процесу управління школою;

- вирішення питань про додаткове фінансування школи з метою оновлення

навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення;

-здійснення видавницької діяльності, стимулювання найкращих учителів та

обдарованих дітей.

https://lh6.googleusercontent.com/LLyS1oH48MlWZeutp8XEsL5fCcHwH7jFSJ6pdLGi5fvYCVEJUZWObW52Pc36y7N1S5WjQieG-OUrNr6Cne7Ab3_hh2tmk-5yS5JXtul69MOq5bLwTtNJwVZDpl1FCCc4nN4zJaAxFuc

ЛИПІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ТОМАШПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОТОКОЛ

загальних зборів колективу

14.06.2021                                                  с. Липівка                                                            № 1

Присутні : працівники закладу ,

члени батьківського комітету,

громадськості, всього – 30 чоловік.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Звітування керівника школи про свою діяльність перед педагогічним колективом  щодо підвищення рівня організації  освітнього процесу в навчальному закладі, ужиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально–технічної бази школи, залучення додаткових джерел фінансування та їх використання, ужиті заходи щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами, залучення педагогічної та батьківської громадськості, співпрацю з громадськими організаціями.

2.Оцінювання діяльності керівника школи Скрипник С.Г. шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу.

1. СЛУХАЛИ:

      Голова зборів Скрипник С.Г.,  зазначила, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” від 23.03.2005 р. № 178 на виконання Національної доктрини розвитку освіти, п.3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 ”Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів”, відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад  керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність перед членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємодопомоги та позитивної мотивації.

     Керівник школи Скрипник С.Г. в своєму звіті охопила основні напрямки її діяльності як директора школи. Вона проінформувала про:

ü персональний внесок керівника у підвищення рівня організації освітнього процесу;

ü виконання функціональних обов’язків членами колективу щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти;

ü створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження педагогічних технологій у навчальний процес;

ü організацію різних форм позаурочної навчально-виховної роботи;

ü про ужиті заходи щодо зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази навчального закладу;

ü залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання;

ü ужиті заходи щодо забезпечення школи педкадрами  та доцільність їх розстановки;

ü соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та працівників педагогічного колективу;

ü надання соціальної підтримки та допомоги з малозабезпечених сімей;

ü моральне та матеріальне стимулювання учнів і педпрацівників;

ü дотримання правопорядку неповнолітніми;

ü залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління діяльності навчального закладу;

ü дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу, реагування директора на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом.

ВИСТУПИЛИ

      Лук’янова Л.Й., заступник директора з навчально-виховної роботи, Шевчук Г.І. , вчитель початкових класів, Борсук Г.Д., вчитель музичного мистецтва, Червань Н.М., вчитель української мови і літератури, Островська Л.В. ,вчитель  початкових класів,  Фартушна Г.В., прибиральник службових приміщень, Фурман В.В., водій автотранспортних засобів про діяльність Скрипник Світлани Григорівни, як керівника Липівської ЗОШ І-ІІІ  ступенів. Вони подякували  Світлані Григорівні за професіоналізм,  за управління  навчальним закладом на високому рівні та  створені комфортні умови для праці та навчання.

УХВАЛИЛИ:

1.Адміністрації закладу:

1.1.Забезпечити подальшу реалізацію Державних стандартів  освіти.

1.2. Створювати умови для поліпшення якості освітніх послуг.

1.3. Формувати освітній  простір та позитивний імідж  закладу освіти.

1.4. Створювати умов для розвитку здібностей школярів.

1.5. Зміцнювати  матеріально-технічну базу  закладу.

2.Педагогічному колективу:

2.1.Формувати конкурентоспроможного випускника школи в умовах глобалізації освітнього простору , формувати в учнів потреби до саморозвитку та самовдосконалення.

2.2.Впроваджувати інформаційно-комунікаційні технології, комп’ютеризації та інформтизації освітнього процесу.

2.3.Забезпечувати  умови якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

2.4.Створювати здоров’язбережувальне середовище шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності.

2.4.Виховувати  свідомого громадянина-патріота України.

2.5.Проводити роботу  з профілактики дитячої злочинності та правопорушень.

2. СЛУХАЛИ: 

    Роштабігу Л.І., голову лічильної комісії  про результати таємного голосування.

Присутніх -30, взяли участь в голосуванні – 30.

Оцінили роботу директора школи  Скрипник С.Г.:

-задовільно- 30 голосів

-незадовільно 0 голосів.

УХВАЛИЛИ:

1.Визнати роботу директора Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Скрипник С.Г.  за  2020-2021 навчальний рік   задовільною.

2.Довести рішення загальних зборів до відома  відділу освіти , спорту , культури та туризму Томашпільської селищної ради у п’ятиденний строк (до 18.06.2021 р.)

Голова зборів                                                  С.Г.Скрипник

Секретар                                                          Л.І.Роштабіга

ЛИПІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ТОМАШПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОТОКОЛ

загальних зборів колективу

 04.06.2020                                                  с. Липівка                                                              № 1

Голова зборів – Шевчук Г.І.

Секретар – Роштабіга Л.І.

Присутні : 42 чол.

педагогічні працівники – 24  чол.

обслуговуючий персонал –12чол.

батьківська громадськість –6 чол.

Список додається до протоколу (додаток 1)

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

        1. Звітування керівника школи  Скрипник С.Г. про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю за 2019-2020 навчальний рік щодо підвищення рівня організації  освітнього процесу у навчальному закладі, вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально–технічної бази школи, залучення додаткових джерел фінансування  та їх використання, ужиті заходи  щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами, залучення педагогічної та батьківської громадськості, співпрацю з громадськими організаціями.

      2.Оцінювання діяльності керівника школи шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу, батьківського комітету, обслуговуючого персоналу за результатами звіту керівника.

          Вибори  голови та секретаря зборів.

    Бібліотекар Затула О.Д. внесла пропозицію обрати головою зборів вчителя   початкових класів  Шевчук Г.І., а вчитель української мови і літераутри  внесла      пропозицію обрати головою зборів Островську Л.В.

    За результатами голосування головою зборів обрали вчителя початкових класів Шевчук Г.І.

    У свою чергу вчитель історії та правознавства Заворітна Т.П. запропонувала обрати секретарем вчителя початкових класів Роштабігу Л.І.

           Результат голосування: одностайно.

1.СЛУХАЛИ:

      Голова зборів Шевчук Г.І.,яка зазначила, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» від 23.03.2005 р. № 178, на виконання Національної доктрини розвитку освіти (п. 3), наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад» керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність перед членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної  державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємодопомоги та позитивної  мотивації.

2.СЛУХАЛИ:

     Скрипник С.Г.,директор школи звітувала про свою діяльність в 2019-2020 навчальному році в контексті роботи структурних підрозділів школи. Вона проінформувала про:

       1) персональний внесок керівника у підвищення рівня організації освітнього процесу;

 2) управління закладом освіти;

         3) аналіз структури і мережі школи за 2019/2020 навчальний рік. Збереження учнівського контингенту;

       4) кадрова політика;

       5) атестація педагогічних працівників;

       6) підвищення кваліфікації;

       7) методична робота;

       8) реалізація комплексної програми «Обдаровані діти»;

       9) аналіз виховної роботи за 2019-2020 навчальний рік;

       10) робота соціального захисту учнів;

       11) результати  розвитку психологічної служби;

       12) відвідування учнями школи;

       13) стан охорони праці та безпеки життєдіяльності;

       14) інформатизація НВП;

       15) діяльність шкільної бібліотеки;

       16) співпраця з батьками;

       17) збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників;

       18) організація харчування учнів у навчальному закладі;

       19) фінансово-господарська діяльність;

       20) умови досягнення  головних завдань школи.

(звіт додається)

ВИСТУПИЛИ:       

     Штифурко М.В., вчитель початкових класів про діяльність Скрипник  Світлани Григорівни як керівника Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,подякувала за професіоналізм.Роботу директора оцінила задовільно.

    Лук’янова Л.Й., заступник директора з навчально-виховної роботи зазначила ,що управління навчальним закладом  Скрипник Світланою Григорівною здійснюється на високому рівні, подякувала за допомогу та підтримку в роботі.Роботу директора оцінила задовільно.

     Заворітна Т.П.,вчитель історії та правознавства сказала, що професіоналізм директора Скрипник С.Г. видно в усьому.Дистанційне навчання  показало наскільки сучасний директор і як швидко вміє  приймати  рішення.В наслідок правильно організованого дистанційного навчання під час карантину, всі учні школи були охоплені навчанням та успішно засвоїли навчальні програми.Роботу директора вважати задовільною.

      Островська Л.В., вчитель початкових класів подякувала директору Скрипник С.Г. за допомогу в роботі, за чіткі інструкції, за надання порад та настанов.Роботу директора оцінила задовільно.

      Роштабіга Л.І., голова профкому  подякувала директору за співпрацю.Роботу директора оцінила задовльно.

    Фартушна Г.В., прибиральник службових приміщень подякувала за підтримку та поради  в роботі.Оцінила роботу директора задовільно.

     Яковенко О.О., голова ради школи, сказала , що Скрипник Світланою Григорівною  за період перебування на посаді директора зроблено дуже багато.Всі навчальні кабінети, коридори , їдальня , спальня  оформлені з естетичним смаком під її керівництвом. Завжди підтримується відмінний санітарно-гігієнічний стан в усіх приміщеннях школи, завдяки належному контролю з боку директора. Навчальний заклад   перетворився на комфортнє освітнє середовище в якому хочеться навчатися дітям, а нам працювати. Роботу директора оцінила задовільно.

     3.СЛУХАЛИ:

      Шевчук Г.І., голова  зборів , яка запропонувала прийняти участь у таємному голосуванні в ході якого оцінити  діяльності керівника школи Скрипник С.Г. впродовж 2019-2020 навчального року, підвела підсумок звітування та повідомила присутніх про результати голосування.

  Результати  таємного голосування:                                                

         «задовільно» -  42 голоси

         «незадовільно» - 0 голосів ‘

 УХВАЛИЛИ:

1.Визнати роботу директора  Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Скрипник С.Г. - задовільною. 

2. Довести рішення загальних зборів до відома відділу освіти  Томашпільської  РДА.

ПРОПОЗИЦІЇ:

1.Зміцнювати матеріально-технічну базу  навчального закладу.

                                                                                                                           Постійно

 2.Залучати меценатів до співпраці зі школою.

                                                                                                                            Постійно

3.Прожовжити роботу над створенням безпечного освітнього середовища.Провести капітальний ремонт шкільного подвір’я та продовжити заміну вікон на енергозберігаючі.

                        Голова зборів:                                   Г.І Шевчук

                       Секретар зборів:                                Л.І.Роштабіга                          

Звіт

директора Липівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів Томашпільської районної ради

Вінницької області

Скрипник Світлани Григорівни

за 2019-2020 навчальний рік

Шановні присутні!

            Добіг до кінця, мабуть, найскладніший навчальний        рік.

            Закінчення навчального року-добра нагода підбити певні підсумки в діяльності школи. Запитати себе і Вас, що ми хочемо покращити в наступному році!?

В своєму звіті я намагатимуся охопити основні напрямки своєї діяльності, звернути увагу на створення в школі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, тому що другий рік ми працюємо в новій українській школі, головна мета якої – створити таку школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Тому наше з вами завдання – створити таку нову школу, до якої приємно ходити учням. У ній -  прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Як директор протягом звітного періоду я керувалася статутом школи, свою діяльність здійснювала відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну  загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна XXI століття), Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національного виховання, дотримувались норм Конвенції про права дитини та впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у першому та другому класах та іншими нормативно-правовими документами, що регламентують роботу керівника.

Дух школи, її кращі традиції здобутки визначають педагогічні колективи і їх виховання.Провідною фігурою у реалізації завдань, безперечно виступає вчитель, який зобов’язаний  втілювати в життя всі ідеї, забезпечувати єдність виховання і навчання – основного принципу школи.

Відразу ж хочу відзначити, що робота директора і колективу нероздільні і в чомусь директор направляє колектив, а ще частіше саме колектив змушує директора робити ті, чи інші дії. Тому доповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись на роботу колективу, а які питання будуть невисвітлені – прошу мене відкоригувати у свої виступах.

Педагогічний колектив школи в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами Нової української школи, новим Державним стандартом початкової освіти, перспективним та річним планом роботи школи, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього  процесу та його результативність.

Працівники школи - це команда, яка  злагоджено працює для досягнення успіху.

Керівник педагогічної команди школи - директор - забезпечує кооперацію зусиль учителів та батьків і відповідає за результати колективної роботи всієї команди. Головним завданням директора є захист прав і інтересів дітей. Головною метою роботи педагогічної родини є досягнення такого рівня розвитку і навченості дитини, який відповідатиме її індивідуальним можливостям.

Основна мета моєї діяльності, як керівника, у 2019/2020 н.р.:

  • Створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів;
  • Вдосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів батьків та учнів;
  • Забезпечення функціонування та розвитку школи , підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність школи спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей учнів,  утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

            В 2019-2020 навчальному році педагогічний колектив школи продовжив роботу над науково-методичною проблемою: «Використання сучасних освітніх технологій як засіб формування інформаційно-компетентного учня».

На сьогодні  визначені  пріоритетні напрями і завдання  відповідно до вимог сучасності :’

1. Створення  оптимальних умов для всебічного розвитку особистості учня, його талантів, творчих та фізичних здібностей.

2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

3. Забезпечення  активного  втілення в освітній  процес новітніх освітніх технологій навчання, передового педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.

4. Забезпечення  умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

Управління закладом освіти

           

У 2019-2020 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики у галузі  освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання та виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження новітніх освітніх технологій навчання, всебічний розвиток учнів.

            Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У  навчальному  закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України,  відділу освіти Томашпільської РДА, сайтами департаменту освіти і науки Віницької ОДА та Вінницької академії неперевної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проєктами. Створено сайт  Липівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, опрацьований досить гарно, усі новинки, інформації, плани, правила поведінки у школі, уся інформація необхідна для учнів, вчителів висвітлюється на сайті.

        Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів,зошитів, щоденників,тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи та наради при директорові, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами  підсумкових контрольних робіт  адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

  Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу .  Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

  У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, звісно  відповідної  їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників.

            Протягом року проводилося вивчення стану викладання української мови, образотворчого мистецтва та музичного мистецтва в початкових класах та мистецтва у 8-9 класах.

          Матеріали за результатами перевірки були узагальнені наказами по школі, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів.

          Школа забезпечена педагогічними кадрами на 100%. Всі   педагогічні   працівники  мають  відповідну   педагогічну  освіту. 

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу як: Рада школи,піклувальна рада, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи за 2019/2020 навчальний рік.

Збереження учнівського контингенту.

Інтеграція України до світового та європейського освітнього простору передбачає необхідність перегляду деяких підходів до навчання та виховання учнівської молоді, аналізу чинників, що гальмують підвищення якості навчання, права на рівний доступ до загальної середньої освіти, формування життєспроможності особистості. Пріоритетними стають особистісно орієнтований, компетентнісний підходи, які покликані підготувати особистість, спроможну бути активною, здатною осмислено зберігати, самостійно відтворювати власну життєдіяльність, досягти життєвого успіху.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів.

Ці потреби задовольняються в основному сформованою мережею навчального закладу.               

            На початок 2019/2020 навчального року у школі навчалося 132 учні, на кінець – 133 учні. Аналізуючи перехід учнів до інших закладів освіти, необхідно відзначити, що основною причиною переходу є зміна місця проживання сім’ї та навчання в школах нового типу.

 Спостерігається вплив демографічної ситуації на контингент учнів. Загальне зменшення кількості дітей на території обслуговування школи вплинуло й на мережу. Усі діти шкільного віку охоплені навчанням, здійснюється контроль за проведенням обліку дітей шкільного віку, збираються довідки-підтвердження про навчання, перевіряються списки дітей шкільного віку.

Мережа класів у школі.

Навчальний рік

Станом на 05.09.

навчального року

На кінець  навчального року

Кількість класів

2019/2020

132

133

11

Простежуючи динаміку, з’ясовано, що учнівський контингент у зв’язку з низькою народжуваністю у попередні роки, особливостями заселення території обслуговування школи, зменшується. Загальне зниження кількості учнів впливає на мережу навчального закладу,  що призводить до зменшення середньої наповнюваності класів, до зменшення  педагогічного навантаження вчителів.

            Укомплектовано 11 класів.  Середня наповнюваність класів – 12,1 учня. Школа І ступеня – 4 класи, школа ІІ ступеня – 5 класів, школа ІІІ ступеня- 2 класи.

Основними заходами щодо збереження контингенту учнів у 2019/2020 навчальному році були:

  • Організація обліку дітей і підлітків у мікрорайоні;
  • Спільна робота з ДНЗ;
  • Контроль відвідування учнями навчальних занять;

У 2020/2021 навчальному році планується функціонування 11 класів, у них очікується 131 учень.

Усі класи  – з українською мовою навчання. Поглиблене вивчення – відсутнє; профіль навчання – універсальний .країнської філології (обраний за бажанням дітей та батьків, враховуючи матеріальну базу школи та наявність кадрів.

Результати подальшого працевлаштування випускників школи

9 клас

Навчальний рік

К-сть випускників

10-й клас

Інші заклади

ПТНЗ

ВНЗ

I-II рівнів

% учнів, які навчаються

2018/2019

8

7

0

0

1

100

2019/2020

15

11 клас

Навчальний рік

Кількість випускників

% учнів, які вступили до

ВНЗ II-IV рівнів акредитації

% учнів, які вступили до навчальних закладів

ІІ-ІІІ рівнів акредитації

2018/2019

0

0

0

2019/2020

6

У школі здійснюється проведення профорієнтаційної роботи з учнями; проводиться роз’яснювальна робота з батьками, учнями щодо організації профільного навчання, до профільної підготовки, формування шкільної мережі; проводиться  участь у Днях відкритих дверей навчальних закладів.

У школі створено всі умови для забезпечення гарантованого права громадян на здобуття якісної базової та повної загальної середньої освіти, для формування гармонійно розвиненої особистості, збагачення здібностей кожного учня.

Виходячи з вищезазначеного, завдання педколективу щодо охоплення учнів навчанням наступні:

  • Продовжити профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками щодо відвідування учнями навчальних занять;
  • Продовжити роботу  з комісією у справах неповнолітніх, залучати їх до проведення роз’яснювальної, профілактичної роботи правознавців.
  • Адміністрації, класним керівникам, учителям, батьківському комітету класів систематично контролювати відвідування учнями навчальних занять, продовжити практику розгляду даного питання на нараді при директорі, шкільній лінійці та вести індивідуальну роботу з батьками учнів, які часто пропускають навчальні заняття.

Кадрова політика

Кадрове забезпечення школи здійснюється в повній відповідності зі штатним розписом та навчальним планом.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

У 2019/2020 навчальному році освітній процес у школі забезпечували 24 педагоги. З них  8 педагогічних працівників мають вищу кваліфікаційну категорію, 3- педагогічне звання «старший вчитель», 11 вчителів мають першу кваліфікаційну категорію , 2 – спеціалісти другої кваліфікаційної категорії, 2 – молодших спеціалісти та 1 - магістр.

Кількісно-якісний склад педагогічних працівників

Навчаль-ний рік

Кількість педагогічних

працівників

Вища

I

II

Молодший спеціаліст

Магістр

Старший учитель

Учитель-методист

2019/2020

24

8

11

2

2

1

3

0

Забезпеченість  школи педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників.

            Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є

  • наступність в роботі вчителя;
  • його педагогічний досвід і кваліфікація;
  • характер взаємин суб’єктів навчально-виховного процесу.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики  в галузі освіти й упровадження  інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

   Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Атестація педпрацівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педкадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному та матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Атестація вчителя розглядається адміністрацією навчального закладу як вагомий елемент внутрішкільного контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів. Атестація педагогічних працівників  Липівської  загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів у 2019/2020 навчальному році здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013 р. за № 1417/23949

За перспективним графіком проходження атестації у 2019/2020  навчальному році атестувалися 4 педагогічних працівники.

Усі педпрацівники, що атестувалися,  ознайомлені з нормативними документами щодо атестації, питаннями професійної діяльності, які будуть вивчатися членами атестаційної комісії. У закладі освіти було поновлено стенд з питань атестації.

Планування й організація роботи з атестації базувалися на основних принципах, головними з яких є особистісно орієнтований підхід до вчителя, який атестується, гуманність і демократичність взаємин шкільної адміністрації й педагогів, що забезпечує відкритість і колегіальність при проведенні атестації.

В період атестації вчителями на високому науково-методичному рівні були проведені відкриті уроки та виховні заходи. За результатами атестації :

Підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію

  • «Спеціаліст вищої категорії»  - 3
  • «11 тарифний розряд» - 1

В закладі створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога вчителям.

Виходячи з вимог сьогодення, педагогічний колектив   ефективно працює над впровадженням інноваційних технологій  навчання та виховання, а саме: технології особистісно зорієнтованого навчання, компетентнісного навчання, рівневої диференціації, розвитку критичного мислення, інформаційно-цифрових  технологій навчання, ігрових технологій, проектних технологій.

Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з метою ознайомлення з сучасними підходами до роботи в Новій українській школі. Постійно проводиться консультаційна робота в межах шкільних методичних об’єднань.

Підвищення кваліфікації

Протягом кількох останніх років, працюючи відповідно до Закону «Про освіту», наша школа наполегливо прагне досягти гуманістичного характеру освіти, підпорядкування його цілей, змісту організації вільного розвитку особистості учня. Сьогодні педагоги вчаться бачити в дитині неповторну індивідуальність, формування якої в кожному окремому випадку є особливим завданням. Освіта набуває особистісно орієнтованого компетентнісного характеру. ЇЇ завдання – виховати творчу людину, яка надалі сама продовжить процес виховання шляхом самовиховання та самовдосконалення.

Важливо, щоб школа не примушувала учнів пристосовуватися до своїх планів і новацій, бажань і можливостей учителів, а, навпаки. Форми і способи організації освітньої діяльності відповідали рівню розвитку підготовки учнів, їхнім здібностям, інтересам. Саме над цим і працює наш педколектив, члени якого постійно підвищують свій професійний рівень на курсах кваліфікації.

Протягом 2019-2020 навчального року особлива увага адміністрації школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку,  у роботі семінарів різних рівнів, атестацію педагогічних працівників.

Так, у цьому навчальному році курсову перепідготовку пройшли 10 вчителів, всі  вчителі брали участь у проєктах професійного розвитку у між атестаційний період, вебінарах, науково-практичних семінарах районного рівня.

В рамках реалізації державної політики у сфері реформування загальної шкільної освіти, вчителі початкових класів, англійської мови, пройшли курси підвищення  рівня професійної компетентності педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2019-2020 н.р. та отримали сертифікати підвищення кваліфікації на засадах Концепції «Нова українська школа»

Паралельно з курсовою перепідготовкою  організовувалось  навчання учителів  на  робочому місці, широко запроваджувалися різноманітні форми  самоосвітньої діяльності.   

Основна робота з педагогічними кадрами полягала у забезпеченні безперервної освіти педагогічних працівників, підвищенні їх професіоналізму, освітнього загальнокультурного рівнів, удосконаленні науково-методичного, інформаційного забезпечення педагогічної діяльності. 

Методична робота

Організація методичної роботи та її результативність в освітньому закладі відповідає законодавству, інструктивно-нормативним документам про роботу загальноосвітніх навчальних закладів.

Її зміст спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в шкільну практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці шляхом проведення наступних заходів:

  • Засідання педагогічних рад
  • Проведення науково-практичних семінарів
  • Організація та проведення предметних тижнів
  • Проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів
  • Участь у конкурсах фахової майстерності
  • Організація роботи «Школи молодого вчителя»
  • Організація самоосвітньої діяльності, атестація педагогів
  • Вивчення, узагальнення та поширення передового          

                          педагогічного досвіду

  • Залучення вчителів до участі у проєктах професійного               

                          розвитку

Структура методичної роботи школи складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів:

  • педагогічна рада визначає основні напрямки та завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи;
  • методична рада   координує всі структурні підрозділи методичної служби школи;
  • шкільні методичні об’єднання спрямовують і координують діяльність педагогів конкретного циклу предметів, аналізують результативність роботи в межах своєї компетенції, визначають проблемні кола в професійній діяльності та шляхи їхнього розв’язання ;

  У школі працює чотири методичних об’єднання. На належному рівні планується та проводиться робота методичного об’єднання вчителів початкових класів (керівник Роштабіга Л.І.), вчителів-предметників (Заворітна Т.П.), вчителів фізичної культури (Копил М.М.), класних керівників (Жданова А.І.), колективи яких пов’язують свою роботу із загальною шкільною проблемою, вивчають і впроваджують сучасні технології навчання, проводять на високому та достатньому рівнях предметні тижні, відкриті уроки, позакласні заходи.

На запланованих засіданнях методичних об’єднань були обговорені такі організаційні питання:

  • Зміни в навчальних програмах;
  • Впровадження нового Державного стандарту початкової школи;
  • Концепцію «Нова українська школа»;
  • Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
  • Положення про сертифікацію педагогічних працівників,
  • Типові освітні програми.
  • Забезпечення наступності в роботі початкової школи-основної школи та старшої ;
  • Підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів.

Працюючи у методичних об’єднаннях, педагоги школи дійшли думки, що  вчитель сьогодні повинен бути організатором, який спрямовує учнів  на розв’язання навчальних завдань. Якби активно не прагнув учитель викладати свій предмет, якщо при цьому він не забезпечить активну діяльність учнів, її мотивацію й організацію, процес навчання фактично не функціонуватиме в зв’язку з відсутністю дидактичної взаємодії між учителем та  учнем. Чим різноманітнішою є навчальна діяльність, тим більшою розвивальною функцією наповнюється навчання. Тільки за таких умов можна досягти компетентності учнів як інтегрованого результату навчання. Над чим наш педагогічний колектив працює останні роки.

Працюючи над науково-методичною темою школи й завданнями методичних об’єднань, учителями було визначено етапи роботи над проблемною темою, з’ясовано основні цілі та завдання, сплановано роботу над темою.

       Недоліками в роботі методичних об’єднань є відсутність систематичної індивідуальної роботи з учнями низького рівня навченості й недостатня робота зі здібними учнями, не завжди враховуються психологічні особливості дітей. Це вказує на недостатню роботу вчителів щодо формування ключових та предметних компетенцій, а як наслідок - невміння   учнів соціалізуватися в сучасному середовищі. Тому варто надалі приділити увагу комплексному процесу засвоєння індивідом певної системи знань, норм і цінностей, які дозволять йому бути повноправним членом  суспільства.

Виходячи з цього, визначено загальні напрями в організації методичної роботи: підвищення педагогічної майстерності вчителів через оптимальну структуру науково-методичної роботи, удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, розвитку їх творчої ініціативи; упровадження в освітній процес досягнень перспективного педагогічного досвіду, інноваційних проєктів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації; забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та спрямованість процесу навчання на розвиток особистості учня. Встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів; активізація діяльності вчителів та участь в інноваційній та дослідно-експериментальній роботі; підвищення ІКТ-компетентності педагогів із метою ефективної інформатизації освітнього процесу; впровадження дистанційного навчання та використання на уроках хмарних технологій, удосконалення контрольно-оцінювальної діяльності в процесі навчання з урахуванням сучасних досягнень педагогіки; здійснення психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.

Відповідно до плану роботи школи були проведені предметні тижні.

На належному науково-методичному рівні було проведено ряд заходів в рамках педагогічних тижнів вчителями  зарубіжної літератури Павлишиною К.П., математики Криворукою А.В. та Криворукою С.А., української мови і літератури Червань Н.М., біології Корчевською Г.Г. , трудового навчання Ставнічуком В.А.

У 2019-2020 навчальному році школа працювала над реалізацією третього  етапу науково-методичної теми: «Використання сучасних освітніх технологій як засіб формування інформаційно-компетентного учня». 

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання, вищу та першу кваліфікаційні категорії. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань. За їх активної участі проходять предметні тижні.

      

Реалізація комплексної програми „Обдаровані діти”

            

     Від природи     діти допитливі   й сповнені    бажання  вчитися.  У    кожної дитини    є здібності  й таланти, але   для того , щоб їх розвинути  необхідна  співпраця  школи і родини. Усе це ланки однієї системи, що здатні розвивати в дітей  гнучкість мислення , учити дітей розмірковувати ,творчо підходити до розв’язання  проблем; не зубрити, а мислити , самостійно робити висновки і в результаті отримувати задоволення  від навчання.

   Обдарована дитина -   це дитина, яка вміє вирішувати свої проблеми самотужки, знає для чого живе, може знайти вихід із будь-якої ситуації, творчо мислить ,фантазує, спрямовує всю свою енергію на розвиток творчих ідей.

    Головне завдання  для  вчителя – створити умови для розвитку творчого потенціалу обдарованої дитини. Виявлення обдарованих учнів  проводиться  шляхом діагностики класними керівниками та соціологічного  опитування, в  яких  учні  визначають  свої  вподобання   й 

бажання   відвідувати  гуртки, факультативні  заняття, які  діють  у  школі);

- створюємо  умови  для  розкриття   потенціальних  можливостей  на  уроках (творчі завдання, задачі, досліди, прєкти);

-   навчання  в  межах  гуртків, факультативів, спецкурсів;

-   індивідуальна   підготовка.

      Постійно   працюючи   з  обдарованими  дітьми,  намагаємось  пам’ятати  слова  В. Сухомлинського «У  дитині  ми  повинні   бачити     завтрашню  дорослу  людину, - ось  в  цьому, мені   здається, і   полягає  життєва  мудрість  батька, матері, педагога, іншими  словами - потрібно  вміти  любити  дітей».

       В процесі роботи над даним питанням:

 - покращено роботу    шкільної  мережі  гуртків;

  •  спрямовано   викладання    навчальних  предметів  на  виховання  всебічно розвинутої   компетентної    особистості    шляхом    впровадження  сучасних  освітніх технологій;

 - залучено  обдарованих ,здібних дітей до активної участі в предметних тижнях, конкурсах та олімпіадах. 

     Однією з найгостріших проблем є залучення якомога більшої кількості учнів до заходів спрямованих на формування й розвиток їхніх здібностей.Є частина учнів  , які не мають змоги проявити себе , або не хочуть цього робити.

     Розвиток високотехнологічного інформаційного суспільства стимулює розвиток різноманітних форм позакласної та навчальної роботи з учнівською молоддю. З метою реалізації Державної програми роботи з обдарованою молоддю адміністрацією та педагогічним колективом школи у 2019/2020 навчальному році були здійснені такі заходи:

  • поновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;
  • проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;
  • організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;
  • організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;
  • організована робота гуртків та факультативів за бажанням учнів;
  • забезпечене інформування про всі досягнення учнів школи.

       У листопаді - грудні 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

          Наші  учні брали участь в районних олімпіадах та конкурсах. В результаті учні вибороли 3 призових місця :  ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка –  ІІІ місце Заводяк Вікторія (8 клас), олімпіада з географії - ІІ місце Козачук Олеся (10 клас), олімпіада з математики – І місце Заводяк Вікторія ( 8 клас).

       Це кращий результат ніж в 2018-2019 навчальному році ,але не найкращий серед навчальних закладів району, тому педагогічному колективу є над чим працювати.

         Учні нашої школи здобули призові місця в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2020». Учениця 9 класу Копил Сніжана нагороджена дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «Художнє читання» (старша вікова група). Учениця 10класу Козачук Олеся нагороджена дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «Вокал» (старша вікова група).

          Протягом навчального року колектив вчителів продовжував роботу над пріоритетними напрямами: створенням умов для успішної соціалізації учнів школи; створенням умов для самореалізації учнів і розвитку їхніх ключових компетенцій, упровадженням в освітній простір школи сучасних методик і форм роботи як умови успішного освоєння державних освітніх стандартів. Вся робота школи була спрямована на впровадження та реалізацію Законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» ,Національної доктрини розвитку освіти в Україні. Наприкінці ІІ семестру проаналізовано досягнення при засвоєнні програмового матеріалу з предметів інваріантної складової. Учні школи закінчили навчальний рік  з такими результатами:

Рік навчання

К-сть учнів

Початковий

Середній

Достатній

Високий

2018/2019

124

-

18

66

11

2019/2020

133

-

18

84

10

   Як видно з даних таблиці, найкращих результатів у навчанні  в 2019-2020 н.р. досягли  10  учнів школи.

     З початкових класів 5 учнів, це :

1.Лопатін Денис Анатолійович           3 клас

2.Савкова Віталіна Віталіївна             3 клас

3.Ліповецький Ярослав Сергійович  4 клас

4.Нікітюк Дарія Сергіївна                   4 клас

5.Фірко Ліана Ігорівна                        4 клас

     З основої школи 5 учнів

1.Кордиманенко Ірина Миколаївна  7 клас

2.Заводяк Вікторія Юріївна                8 клас

3.Куліковська  Анастасія Олегівна    8 клас

4.Копил Сніжана Миколаївна            9 клас

5.Куліковська Ельвіра Олегівна         9 клас

      Відмінників серед учнів старшої школи немає.

      Порівнюючи  дані таблиць за 2018-2019 н.р. та 2019-2020 н.р. кількість відмінників в цьому році зменшилась на одного учня. Проте зросла кількість учнів, які навчалися на достатній рівень з 66 до 84 учнів.кількість учнів, які навчалися на середній рівень не змінилася з попереднім навчальним роком і становить 18 учнів. Учнів, які б закінчили навчальний рік з початковим рівнем навчальних досягнень немає і не було в минулому році.

2018/2019 н.р.

Навчаються на

1-4 клас

5-9 класи

10-11 класи

кількість

      %

кількість

      %

кількість

      %

Початковий рівень

-

-

-

-

-

-

Середній рівень

11

27,5

6

12

1

17

Достатній рівень

23

57,5

38

77,6

5

83

Високий рівень

6

15

5

10,2

-

-

2019/2020 н.р.

Навчаються на

1-4 клас

5-9 класи

10-11 класи

кількість

      %

кількість

      %

кількість

      %

Початковий рівень

-

-

-

-

-

-

Середній рівень

9

20,5

6

10,9

3

23

Достатній рівень

30

68,2

44

80

10

77

Високий рівень

5

11,4

5

9,1

-

-

     Проаналізувавши таблиці  якості знань за 2018-2019 н.р. та 2019-2020 н.р.  по початковій, основній та старшій школі  виявлено наступне :

  • у  початковій школі  зросла якість знань на 4,1%  порівняно з минулим навчальним роком і становить 79,6%; зменшилась  кількість учнів ,які навчаються на середній рівень ;
  • по основній школі якість знань зросла порівняно з попереднім навчальним роком  на 1,3% і становить 89,1% ; кількість учнів ,які навчаються на середній  і високий рівні не змінилася, зросла кількість учнів, які навчаються на достатній рівень;
  • по старшій школі знизилась якість знань порівняно з минулим роком на  6% та становить 77%.

       Аналіз успішності учнів  3-11 класів Липівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за 2019/2020  навчальний рік показав, що в процесі навчання є недоліки над якими треба працювати. Необхідно визначити причини зниження успішності   по класах,  намітити шляхи їх подолання. На мою думку головними  причинами зниження якості знань в старшій школі став перехід на дистанційну форму навчання  та низька мотивація до навчання  у старшокласників.Більшість школярів  не справляються із завданнями  високого та достатнього рівнів, які передбачають практичне застосування  теоретичних знань: проаналізувати певні явища та задачі, порівняти та оцінити суперечливі думки в  тій чи іншій галузі, узагальнювати та логічно мислити, викладати та відстоювати власну точку зору. Отже, над цим варто працювати далі.

       Відповідно до  частини 8 статті 12 Закону України «Про освіту», статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, в навчальних закладах організовується проведення державної підсумкової атестації. Проте в зв’язку з світовою пандемією викликаною  коронавірусом COVID-19  Міністерством освіти і науки України здобувачів початкової та базової загальної середньої освіти звільнено від проходжння ДПА.Тому відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 березня 2020 року  № 463  « Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році» та рішення педагогічної ради від 27.04.2020 року, протокол № 8 учнів 4 класу та 9 класу школи звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

     Відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 року за № 924/27369, рішення педагогічної ради школи від 29.05.2020 року, протокол № 9 учнів 1-4, 5-8 та 10 класів переведено до наступного класу.

       Проходження державної  підсумкової атестації  у формі зовнішнього незалежного оцінювання  учнями 11 класу  організовано згідно нормативних документів: наказів Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», від 18.02.2019 № 221 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369», від 11.05.2019 № 635 «Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 09.07.2019 № 947 «Про підготовку до проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної освіти» , від 23.10.2019 № 1332 «Деякі питання проведення в 2019/2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту», від 12.12.2019 №1554 «Про затвердження Змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 17.12.2019 №1575 «Про затвердження Змін до Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання», від 19.02.2020 №246 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України щодо державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання», від 06.04.2020 №480 «Про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 09.04.2020 №487«Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 04.05.2020 №587 «Про підготовку та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 20.05.2020 № 664 «Про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», Постанови та розпорядження Головного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 24 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», Постанови КМУ  від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

    Головним в освітньому процесі адміністрація школи та педколектив вбачають  формування у школярів уміння творчо використовувати отримані знання, розвивати потребу в систематичному самовихованні, самовдосконаленні, самореалізації. Ми прийшли до висновку, що будь – яка дитина може бути успішною в тій чи іншій сфері навчально – виховної діяльності, якщо вчитель у своєму арсеналі використовує не тільки дидактичні, а й психолого - фізіологічні методи та прийоми. Ми намагаємося створювати всі умови для якісного й ефективного  навчання. Результатом якого мають бути сформовані такі компетентності учнів, як здатність здійснювати складні види роботи, виконувати поставлені завдання, успішно задовольняючи соціальні  та індивідуальні потреби. А ця здатність ґрунтується на знаннях, досвіді, цінностях, набутих завдяки навчанню.

Аналіз виховної роботи за 2019-2020 н.р.

     Основні напрями виховання  в школі сплановані на виконання законів України   «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», «Про повну загальну середню освіту»,   «Про молодіжні та дитячі громадські організації»,  «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про фізичну культуру і спорт», Конвенції про права дитини , Указу Президента України «Про Національну програму правової освіти населення», Указу Президента України «Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності в суспільстві та утвердження здорового способу життя», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики та підтримки молодіжних організацій», Національної доктрини розвитку освіти, основними орієнтирами виховної роботи, що визначені МОН України в поточному навчальному році,Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання  в загальноосвітніх навчальних закладах .

       Адміністрацією школи та педагогічним колективом  створено систему виховної  роботи, структура якої забезпечує реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної  діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників освітнього процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки».

      У 2019/2020  навчальному році педагогічний колектив  працював над реалізацією виховної теми: "Створення умов та впровадження ефективних технологій для розвитку і самореалізації особистості учня". 

      У 2019-2020  навчальному році виховна робота мала мету – забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною елітою, виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин. Шляхи досягнення мети вбачалися в запровадженні сучасних моделей виховання, у впровадженні й апробації інноваційних технологій виховання, планування відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

       Пріоритетними  напрямками виховної роботи  на 2019/2020  навчальний рік  було визначено:

-         впровадження Основних орієнтирів  виховання учнів 1-11 класів  загальноосвітніх навчальних закладів України;

-       створення в закладі цілісної моделі виховної системи;

-        посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання;

-        удосконалення превентивного виховання;

-       урізноманітнення форм і методів співпраці школи і сім’ї;

-       інтегрування зусиль органів учнівського самоврядування  та батьківської громади, педагогічного колективу при організації виховної роботи;

-        забезпечення відзначення важливих пам’ятних  та ювілейних дат 2019/2020 навчального року з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини;

-        максимальне охоплення учнів позакласною та позашкільною роботою та інші.

       Виховна робота у 2019-2020  навчальному році  була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

      У навчальному закладі сформовано шкільні традиції проведення таких заходів:

-Свято першого дзвоника;

- Перший тематичний урок;

-Святкування  Дня  учителя , урочиста концертна програма  ;

-Трудова акція з впорядкування території школи та прилеглих територій;

-Козацькі розваги до Дня захисника Вітчизни;

- Свято до Дня української писемності та мови;

-Заходи до Дня Гідності та Свободи;

- Тематична лінійка до Дня пам’яті жертв голодоморів;

- Тематична лінійка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

- Виставка-конкурс «Новорічна композиція»;

- Конкурсна програма присвячена Дню Збройних Сил України;

- Новорічні святкування;

-Свято рідної мови ;

 - День пам’яті Героїв Небесної Сотні»;

- День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього  СРСР з Республіки Афганістан;

-   Шевченківський тиждень.

    Слід відмітити участь учнів школи у районних заходах та конкурсах:

- Конкурс «Новорічний сувенір»;

-Конкурс солістів-виконавців та читців «Зіркова мрія»;

-Конкурс колективів художньої самодіяльності «Проліски надії».

      Вся виховна робота в школі протягом 2019–2020 навчального року була спрямована в руслі національно-патріотичного виховання учнів ,тобто у молодого покоління виховувалось почуття патріотизму, формування особистості здійснювалось на засадах духовності, моральності, толерантності.

    Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних  закладів  України»,  Концепція громадянського виховання, національна , Програма патріотичного виховання та інші.

         З метою виховання ціннісного  ставлення до суспільства і держави, почуття поваги до рідного краю, свого народу, мови  в школі були проведені загальношкільні заходи: Свято Першого дзвоника «Знову вересень кличе нас в школу!»; заходи до Міжнародного дня благодійництва(05.09), Олімпійський тиждень «Щасливі українські діти – у ваших руках» (до Дня фізкультури і спорту – 14.09);Міжнародний день миру. Уроки мужності «Хай буде мир на всій Землі» (21.09),Флеш-моб «Ми діти України – за мир в усьому світі»; День партизанської слави «Роки над пам’яттю невладні»(22.09); Всесвітній день бібліотек. Бібліотечний урок. «Щоб у серці жила книга»»,книжкова виставка « Душі аптека – бібліотека»(29.09); Акція волонтерського руху «Милосердя і доброта – людства два крила» (до Міжнародного дня людей похилого віку - 01.10.); Тематична книжково-ілюстративна виставка «Наш край в роки війни», «Героям слава», присвячено 75 річниці визволення України від фашистських загарбників; Національно-патріотична гра «Козацькі розваги» (до Дня українського козацтва – 14.10.); Виховний захід до Дня захисника України «Від козаків до кіборгів»; Урочиста лінійка до Дня визволення України від фашистських окупантів «На цій землі я народився!»; День української писемності та мови «Чистота мови- чистота душі»»  (до Дня української писемності та мови – 9.11.); Акція “16 днів без насильства (за окремим планом); Лінійка –реквієм до Дня Гідності та Свободи «Україна- країна нескорених».(21.11); Виховний захід присвячений Дню пам’яті жертв Голодлмору «Є пам’ять , якій не буде кінця»; Змагання «Нумо, хлопці!» (до Дня Збройних Сил України – 06.12); Виховний захід до Дня Соборності України «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!»(22.01); Учнівська конференція «Гіркі сторінки історії народу» (до Міжнародного дня пам’яті Голокосту – 21.01); Усний журнал «Мова, оспівана в піснях» (до Дня рідної мови – 21.02.); Захід –реквієм  до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні (20.02): «Герої  не вмирають… Просто йдуть…».

       Вихованню ціннісного ставлення до природи   сприяли проведені заходи: Виставка композицій «Українська осінь -2019»; Свято квітів « Щоб у серці жила Україна»; Конкурс мрійників «Іграшка майбутнього»; Конкурс малюнку «Наші маленькі улюбленці» (до Всесвітнього дня захисту тварин – 04.10.); Акція «Допоможемо зимуючим птахам»; Екологічний захід «Воду бережи, козаче,-і вона тобі віддячить»; Тематична лінійка до всесвітнього Дня Землі «Земля-наш спільний дім».

      З метою ціннісного ставлення до культури та мистецтва  у школі проводилися ряд виховних заходів: Виставка фотоколажів «Себе я бачу в дзеркалі природи»; Виставка композицій з природного матеріалу «Осінній дивограй»; Фотовернісаж «Природа навколо мене»; Літературний конкурс-вернісаж «Напишу свої рядочки на осінньому листочку»; Перегляд презентацій «Казки осіннього лісу»; Конкурс «Краща новорічна приикраса»; Конкурс  «Врятуймо ялинку в новий рік» - конкурс плакатів; Конкурсно-розважальна програма «Різдвяні зустрічі»; Літературна вікторина за творчістю Лесі Українки «Я буду вічно жити».

     Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2019-2020 навчальному році. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров'я» (1-9 класи), організація  медичного огляду учнів ; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для учнів школи.

   Протягом року робота з профілактики усіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення місячника „Увага! Діти на дорозі!", тижня безпеки життєдіяльності, днів безпеки життєдіяльності напередодні канікул.

    Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Мій друг світлофор»,  «Безпечний рух - запорука життя» та інше.

    Протягом 2019-2020 навчального року у школі для учнів 1-11 класів систематично проводились додаткові бесіди з усіх видів поточного травматизму. Були проведені всі види інструктажів, інструктажі на місцях та в спеціалізованих навчальних кабінетах. Велися журнали обліку усіх видів інструктажів , систематично проводились інструктажі з техніки безпеки перед проведенням екскурсій та перед трудовими десантами з відповідними записами у класних журналах та журналі інструктажів.

      Із метою реалізації Державної програми роботи з обдарованою молоддю адміністрацією та педагогічним колективом школи у 2019-2020 навчальному році були здійснені такі заходи:

-поновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;

-поновлена наукова-методична база з питань роботи з обдарованими дітьми;

-проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;

-організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному етапі   

  Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;

-організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані      

 на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;

-організована робота гуртків та факультативів за бажанням учнів;

- забезпечене інформування про всі досягнення учнів школи.

      Інтелектуально розвинена дитина сьогодні повинна мати не тільки високий коефіцієнт розумового розвитку. Ці якості не можуть гарантувати успіх в особистому та професійному житті. Останнім часом неабиякого значення набувають інші здібності: комунікативні навички, соціальна адаптованість, особистісні компетенції.

        Протягом 2019-2020 навчального року  учні нашої школи є  активними учасниками шкільних, районних акцій, фотоколажів, конкурсів: «Себе я бачу в дзеркалі природи», «Українська осінь -2019», «Моя земля – земля моїх батьків», «Милосердя і доброта – людства два крила»», «Наші маленькі улюбленці», «Козацькі розваги», «Осінній дивограй»,  «Скажімо курінню – ні!», «16 днів без насильства», «Допоможемо зимуючим птахам», «Краща новорічна прикраса», «Український сувенір», «Врятуймо ялинку в новий рік», «Годівничка для синички», «Зіркова мрія- 2020», «Лідер року 2020», «Проліски надії 2020».

       Учні нашої школи здобули призові місця в районному конкурсі солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2020». Учениця 9 класу Копил Сніжана нагороджена дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «Художнє читання» (старша вікова група). Учениця 10класу Козачук Олеся нагороджена дипломом Лауреата ІІ ступеня в номінації «Вокал» (старша вікова група).

    Наші вихованці брали участь в районних олімпіадах та конкурсах. В результаті учні вибороли 3 призових місця :  ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка –  ІІІ місце Заводяк Вікторія (8 клас), олімпіада з географії- ІІ місце Козачук Олеся (10 клас), олімпіада з математики – І місце Заводяк Вікторія ( 8 клас).

    В школі діють гуртки: «Палітурна справа», клуб «Підліток», «КЛІО»(туристично-краєзнавчий), «Пролісок»(еколого-натуралістичний), «Чарівний клубок»(художньо-естетичний), «Танцювальний»(художньо-естетичний), «Бісероплетіння»(художньо-естетичний), «Умілі руки», «Цікава психологія».

      Важливе місце в навчально-виховному процесі займає спортивно-масова робота.В школі діють два бюджетні гуртки: футбольний та волейбольний. Учень 5 класу Нагреба Вадим та учень 4 класу Ліповецький Ярослав, ввійшли в збірну команду  району з футболу та брали участь в чемпіонаті Вінницької територіальної організації ВЦФТ «Колос» з футзалу серед юнаків , де команда виборола ІІ місце в області.

    У роботі з обдарованими дітьми в школі впроваджуються  різні форми і методи роботи для визначення рівня обдарованості учнів та готовності вчителів і батьків до співпраці з ними (анкетування, опитування, спостереження співбесіди, індивідуальні бесіди, збори різного характеру, в тому числі і батьківські).

    Проте необхідно продумувати систему позаурочної роботи з обдарованими учнями з окремих предметів навчального плану, враховуючи результати  учнів закладу на  олімпіадах та активізувати роботу щодо залучення учнів і педагогів до проведення науково-дослідницької роботи.

     Робота адміністрації та педагогічного колективу з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх у 2019-2020 навчальному році була побудована відповідно до право установчих документів, які висвітлюють цей напрямок роботи, указів Президента України, програм правової освіти населення  На кінець звітного періоду   в закладі учнів    на внутрішньошкільному обліку немає.

      Протягом року у школі активно продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень та бездоглядності. Відбулося 9 засідань ради, на яких розглядалися питання відвідування навчальних занять, робота класних керівників щодо попередження жорстокості та насильства над дітьми, звіти класних керівників про роботу з учнями, які потребують особливої педагогічної уваги, розгляд конфліктних ситуацій. Батькам були надані рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації вільного часу.

      З метою профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності регулярно проводилися рейди «Урок», «Діти вулиці», «Зовнішній вигляд».

      Проведені заходи сприяли формуванню в учнів необхідності дотримуватися конституційно-правових норм, своїх прав і обов’язків.

      З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх адміністрацією навчального закладу, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням навчальних занять учнями Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, протягом поточного навчаль​ного року на постійному контролі перебувала шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові по​яснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проведено рейди контролю за відвідуванням; за наслідками цього було зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи.

         З метою виявлення рівня обізнаності учнів з питань ставлення учнів до проблем насильства в суспільстві та в шкільному середовищі, виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми, вивчення проблеми підліткового насильства проведено анкетування, соціальні опитування серед учнів. За результатами анкетування психологом школи проведені інформаційні хвилинки «Скажемо «Ні!» жорстокості і насильству»,  заняття з елементами тренінгу «Конфлікти:причини виникнення та шляхи розв’язання», виставка дитячих малюнків «Світ без насильства». Всіх учасників навчально-виховного процесу ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо недопущення насильств

      На початку навчального року була проведена паспортизація класів та школи, зібрані і упорядковані списки учнів пільгових категорій. Протягом року до банку даних дітей постійно вносилися корективи. Станом на 15.01.2020 року на обліку в   Липівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів перебувають діти пільгових категорій, з них:  діти з багатодітних родин -38, інвалідність  дітей - 4, діти учасників АТО -  4, діти  з малозабезпечених родин – 6.

     В Липівській  загальноосвітній школі весь процес виховання спрямований на розвиток в учнів тих рис, які допоможуть реалізувати себе як частинку суспільства, як неповторну індивідуальність зі своїми запитами, планами самореалізації. Класні керівники працюють над створенням такого простору, в якому виховна система охоплює весь педагогічний процес: навчальні заняття, позаурочну діяльність учнів (позакласні виховні заходи, заняття в гуртках, тощо). Важливою метою цієї роботи є створення умов для розвитку та самореалізації особистості, залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі діагностики його нахилів та здібностей.

     Класними керівниками було проведено тематичні години спілкування та виховні заходи до всіх календарних визначних дат. Саме вони  допомагають дітям осмислити себе як громадянина України, частинку свого села, своєї родини, допомагають формувати патріотичні почуття. Плани роботи класних керівників складено згідно «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Відповідно до планів роботи,  класними керівниками було проведено показові виховні заходи з подальшим їх аналізом. Особливої уваги заслуговують такі виховні заходи:  «Твори добро, бо ти людина»(2 кл., кл. керівник Островська Л.В.),  «Хай живе ввічливість!» (4 кл., кл. керівник Штифурко М.В.), «Сім’я – основа міцності держави» (11 кл., кл. керівник Червань Н.М.),  «Україна від козацьких шляхів до сьогодення» (7 кл., кл. керівник Копил Н.В.), «Щоб не марно в світі жити, учіться, діточки, дружити» ( вихователь ГПД Жарій Г.І.), « Сім природних  чудес України»( 5 кл., кл. керівник Ставнічук В.А.), «Пташки клюють зернята» (3 кл., кл. керівник Шевчук Г.І), «Історія міст і сіл України»( 9 кл., кл. керівник Копил М.М.), «Ти і твоя професія»( 10 кл., кл. керівник Хлапоніна Л.В.), «Дружба та довіра»( 6 кл., кл. керівник Павлишина К.П.), «Українська революція : факти і уроки»( 8 кл., кл. керівник Заворітна Т.П.).

     Протягом навчального року в школі працювало МО класних керівників, робота якого була спрямована на системний підхід до виховання учнів, підготовку їх до життя та праці, впровадження в практику школи системи національного виховання, новітніх освітніх технологій.

      Відповідно до плану роботи методичного об’єднання класних керівників протягом навчального року було проведено 5 засідань, на яких розглядалися питання як практичного так і теоретичного характеру. Класні керівники ділились досвідом використання різноманітних методів виховання

     Вся робота методоб’єднання класних керівників спрямована на всебічний, гармонійний розвиток особистості.  Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

   Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

      Протягом навчального року було проведено 5 засідань методичного об’єднання класних керівників, на яких було розглянуто питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи, вивчалися інноваційні технології, проводився моніторинг серед класних керівників щодо вивчення інноваційних технологій і їх впровадження у виховний процес.

    Методичне об’єднання класних керівників ставить перед собою завдання  на 2020 – 2021 навчальний рік:  

 - підвищення теоретичного рівня класних керівників  з питань морально-духовного виховання й вмінь застосовувати одержані знання в практичній діяльності, вдосконалення якості й форм роботи з громадянського виховання;

-  формування інформаційного банку, необхідного для керування виховним процесом, реалізація творчих здібностей класних керівників й узагальнення передового педагогічного досвіду через організацію відкритих заходів виховного характеру, обмін досвідом;

 -  сприяння становленню й розвитку органів учнівського самоврядування, забезпечення єдиного принципового підходу до виховання й соціалізації учнів;

-  координація зусиль класних керівників й батьківської громадськості на організацію спільної роботи з профорієнтації учні;.

- виконання рекомендацій практичного психолога по підвищенню рівня вихованості учнів;

- спрямувати роботу на реалізацію принципу особистого підходу до учня в педагогічній діяльності вчителів;

- виховання учнів в дусі національної свідомості, людської гідності, патріота своєї держави;

- збереження та зміцнення фізичного, морального та психічного розвитку дитини;

- приділяти належну увагу формуванню дружнього колектив;

- систематично проводити роботу з батьками по попередженню дитячого травматизму, збереженню здоров’я та життєдіяльності учнів;

- проводити різноманітні бесіди з батьками по попередженню дитячої злочинності, на виявлення суїциду, бездоглядності дітей;

- стежити за новинками педагогічної літератури, вивчати їх і впроваджувати в своїй роботі;

- посилити індивідуальну роботу з дітьми, схильними до правопорушень; 

- приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми. Працювати над створенням оптимальних умов для розвитку обдарованих дітей, забезпечення їх самореалізації;

- залучати батьків до активної участі в організації і проведенні позакласних заходів; 

- формування ціннісного ставлення до себе, людей, довкілля, Батьківщини;

- формування гуманістичної, життєтворчої, духовно багатої та морально чистої особистості з глибоко усвідомленою національною та громадянською позицією;

- забезпечення кожній дитині умов для саморозвитку та самовдосконалення;

- формування розуміння кожною дитиною особистої ролі в розвитку рідного краю та всього суспільства;

- виховання інтелігентності, високого рівня освіти та культури;

- формування навичок економічного та екологічного мислення, виховання основних рис ділової людини;

- формування вміння швидко пристосовуватись до безперервних змін у суспільстві, економіці; уміння соціально адаптуватись, шукати найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;

- виховання уміння не губитися у швидкоплинному інформаційному просторі, вміння володіти собою в складних життєвих ситуаціях; дотримуватись самодисципліни, самоконтролю;

- формування потреб постійного навчання, безперервної освіти;

- виховання вміння  спілкуватись з однолітками, в міжстатевих відносинах і різновікових колективах;

- формування екологічного мислення, діалектичного світогляду, оптимістичного погляду на життя;

- формування засад здорового способу життя.

      Протягом навчального року адміністрацією та класними керівниками була проведена певна робота з батьками:

-​ проведені класні та загальношкільні батьківські збори;

-​ тримався зв’язок з батьками через щоденник;

-​ залучалися до участі в проведенні ремонтних робіт;

-​ працював батьківський комітет, до складу якого входять батьки учнів.

     Батьків залучали до підготовки й проведення класних та загальношкільних форм виховної діяльності.

      В школі приділялася увага родинному вихованню, бо безпосередня активна участь батьків у суспільному і громадсько-політичному житті є необхідною умовою успішного сімейного виховання дітей. Сім’я і батьківська громадськість школи, педагогічний колектив прагнуть взаємодіяти в удосконаленні організації навчання і виховання дітей, забезпеченні умов для їхнього розвитку, трудової та соціальної реальності. Звичайно, неможливо недооцінювати ролі сім’ї у формуванні дітей правосвідомості, почуття національної свідомості й самосвідомості та духовності, ставлення до вселюдських цінностей. Слід відзначити, що у минулому навчальному році робота з батьками була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Були проведені загальношкільні батьківські збори , а також класні батьківські збори. На батьківських зборах розглядались питання:

1.Профілактика травматизму серед дітей.

2.Особливості організації навчальної праці та відпочинку школяра і роль батьків у цьому процесі.

3.Батькам про права та обов’язки дітей.

4.Умови успішного виховання дітей у родині.

5.Організація дозвілля учнів та правила поведінки під час зимових канікул. 6.Співробітництво батьків і педагогічного колективу по створенню здоров’язберігаючого середовища  в  закладі освіти.

7.Сім’я фактор зміцнення духовно-морального і соціального здоров’я дітей.

8.Інтеграції сім’ї і школи у вихованні духовно-моральної особистості.

9.Відповідальність батьків за забезпечення безпеки життєдіяльності дітей.

       У школі функціонує учнівське самоврядування, головою якого є Безсмертна Юлія.  Учнівське самоврядування є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу, та чинником творчої самореалізації особистості. Формою  учнівського самоврядування - Учнівська рада,  яка  працює за системою секторів:

 - Сектору навчання;

 - Сектор  дисципліни та порядку;

- Сектор   культури та відпочинку;

- Сектор преси   та інформації;

- Сектор роботи з молодшими школярами;

- Сектор  спорту та туризму.

      Голова Учнівської   ради   проводить свої засідання, звітує  про роботу, отримує  нові завдання.

      Діяльність учнівського самоврядування  в 2019-2020 навчальному році була спрямована на активізацію, вдосконалення та оптимізацію учнівського самоврядування в школі, підвищення авторитету лідерства, формування активної громадянської та патріотичної позиції учнів, виховання самостійності у вирішенні питань, що пов’язані з внутрішньою шкільною діяльністю.

     У Липівській  загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів  учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як у школі, так і у суспільстві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя.

     Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

    Протягом 2019 - 2020 навчального року всі сектори органу учнівського самоврядування, справлялися зі своєю роботою. Більшість учнів школи з задоволенням брали учать в загальношкільних заходах, в організації колективних творчих справ. Долучалися до проведення заходів класними керівниками та вчителями-предметниками. Учні вчилися бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію.

     Протягом  навчального  року  питання  виховної  роботи  розглядались  на  нарадах при  директорові:

- Про підсумки літнього оздоровлення.

- Про перевірку планів виховної роботи.

- Про охоплення учнів гуртковою роботою.

- Про стан і заходи профілактики правопорушень.

- Про попередження дитячого травматизму в навчальному році.

- Про відвідування учнями навчальних занять.

- Про підсумки перевірки учнівських щоденників.

- Про підсумки перевірки класних журналів,ГПД, гурткової роботи  та факультативних занять.

    В 2019 – 2020 навчальному році було вивчено стан роботи по вихованню ціннісного  ставлення  особистості до сім’ї, родини, людей та до себе. Результати вивчення узагальнено наказом по школі.

Робота соціального захисту учнів

Кожний класний керівник 1-11-х класів на початку вересня сформував базу даних учнів класу – «соціальний паспорт класу» у якому зазначив категорії дітей, які потребують максимальної уваги, зокрема:

 -         4 дітей з інвалідністю;

 -         38 дітей з багатодітних сімей;

 -         4  дітей  учасників АТО;

 -         6 дітей з малозабезпечених сімей

За даними соціальних паспортів класів було складено соціальний паспорт школи . Тобто сформовано окремі списки за визначеними формами дітей та сімей, які підлягають соціальному захисту.

 8  дітей  пільгових категорій користувалися безкоштовним харчуванням в школі.

Усі діти пільгових категорій залучені до роботи в предметних гуртках, за інтересами, спортивних секціях. Практичним психологом надавалася допомога сім’ям, де виховуються діти пільгових категорій.

Для повної і продуктивної роботи з соціального захисту дітей пільгових категорій була чітко налагоджена робота класними керівниками на всіх ланках освітнього процесу: від школи І ступеню до школи ІІІ ступеню. Саме педагогічна компетентність і небайдужість класних керівників дала змогу  вдало і правильно реагувати на ті правові та соціальні питання, які виникали у дітей будь-якої категорії.

Результати  розвитку психологічної служби

У роботі з педагогами і батьками визначено причини труднощів у навчально-виховному процесі адаптації класів та зокрема учнів групи ризику та намічені подальші види роботи по їх усуненню. До профілактичної роботи з учнями групи ризику ввійшов: контроль за відвідуванням навчальних занять, контроль за поведінкою під час уроків та на перервах. 

    До роботи також ввійшла просвіта,  а також виконано значний обсяг роботи по  профілактиці шкідливих звичок, ознайомлено  учнів із забороною вживання нецензурної лексики під час навчання, із забороною куріння в школі.

       Постійно  надаються рекомендації, щодо роботи з дітьми, які мають труднощі у навчанні, проблеми у поведінці, рекомендації учням для підвищення самооцінки.

          Значно збільшився обсяг роботи  за запитом, що говорить  про невпинне зростання  авторитету психологічної служби , але окрім того чітко відокремлено коло питань з якими потрібно працювати у наступному році. 

Практичний психолог  працювала над підготовкою до проведення тренінгів, інтерактивних занять з учнями.

Підвищення фахового рівня відбулося за таким алгоритмом:

по-перше, відвідування  семінарів,

по-друге, робота з документами: опрацювання законів, наказів, постанов України, нормативно-правових актів, 

по-третє,  робота в бібліотеці та у Всесвітній комп’ютерній мережі -  Інтернет;

по-четверте, відвідання нарад та методичних консультацій.

Щороку обсяг роботи збільшується. Хотілося б, щоб практичним психологом більше уваги приділялось роботі з учнями нової української школи ,  питаннями, що стосуються проблем підліткового віку.  Окрім того, варто працювати  у напрямку роботи з батьками, адже  цей напрямок й досі залишається одним з найважливіших.

Враховувались  зауваження та побажання з боку представників колективу, в поточному році значно більше уваги планується приділяти зв’язку діяльності психологічної служби, а саме практичного психолога з дітьми з особливими потребами,  найбільше приділятиметься увага співпраця практичного психолога з класними керівниками, а також з батьками. В цілому , потрібно збільшувати роботу по всім видам роботи.  В наступному році це буде план на весь рік в основному це даються методики діагностики, які потрібно проводити обовязково, але на прохання дирекції школи і класних керівників проводиться та методика, яка   конкретно хвилює  і потрібна.

Відвідування  учнями  школи

На виконання Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про повну загальну середню освіту»,  постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти в школі, удосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням учнів в школі важливим завданням є контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

 Протягом  2019-2020 навчального року на постійному контролі перебувала шкільна документація (журнал  обліку відвідування, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин

відсутності дітей на уроках), проведено рейд контролю за відвідуванням.

 Щоденно ведеться контроль за відвідуванням учнями школи: вчителями-предметниками на уроках, класними керівниками на сторінках «Зведеного обліку відвідування  навчальних занять» в класних журналах (відповідно до Вказівок до ведення журналу) та педагогом-організатором  в журналі «Облік відвідування учнями школи», в якому на першого уроці Олена Павлівна Обонімова  записує прізвище відсутніх учнів.  Адміністрацією школи вивчається питання відвідування, аналізується в наказах, на нарадах.

Членами учнівського самоврядування та черговими вчителями проводилися рейди по виявленню учнів, які систематично запізнюються на уроки, втікають з них. З учнями та їх батьками, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважних причин, проводяться роз'яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків уроків.

Класний керівник збирає матеріали, які засвідчують причину пропуску уроків: пояснювальні записки від батьків, довідки з лікарні .

Питання відвідування учнями школи розглядалося на батьківських зборах, нараді  при директорові та  раді профілактики.

Аналіз відвідування учнями занять  2019-2020 н.р. показав , що пропуски занять у старшій ланці значно вищий, ніж середній.  Найбільше пропускали заняття учні 11 класу.

Аналіз причин відсутності учнів на навчальних заняттях свідчить про те, що  спостерігається збільшення  кількості відсутніх учнів за заявами батьків, ніж за медичними довідками. Аналіз відвідування учнями занять у 2019-2020 н.р. показав, що більша частина учнів  пропускали заняття по поважних причинах.

З метою якісного відвідування учнями школи потрібно:

-Забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням.

- Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.

- У    кожному    конкретному    випадку    відсутності    учнів    на уроках   невідкладно   з'ясовувати   причину,    встановлювати місце перебування  дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.          

- На класних батьківських зборах проаналізувати відвідування учнів та рекомендувати батькам систематично інформувати класних керівників відсутність їх дитини на занятті.

 БАТЬКИ  ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах.

   - Проводити аналіз психологічного клімату    в    учнівських колективах.

- Проводити   анкетування,  індивідуальні   бесіди, корекційну роботу  з  учнями, схильними до пропусків уроків без поважних причин.        

- У разі, якщо причиною невідвідування учнем занять є конфлікт в учнівському колективі, надавати психологічну допомогу та вживати заходів для усунення конфліктної ситуації.

- Взяти під  контроль учнів зазначених класів, що мають пропуски без поважних причин за 2019-2020 н.р. 

-Активно  використовувати педагогічний потенціал батьківських комітетів та громадських організацій для впливу на учнів, які 6ез поважних причин пропускають навчальні заняття, їх батьків або осіб, які їх замінюють.  

- У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує школу без поважних причин, залучати до виховної роботи з ним службу у справах неповнолітніх.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

Відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності – заступник директора з навчально-виховної роботи Лук’янова Л.Й.

На початок 201/2020 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки.

У наказі по школі «Про розподіл функціональних обов’язків» передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітннього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму.Наказами по школі призначено  відповідальних за газове господарство, електробезпеку та пожежну безпекув школі.

На 01.09.2019 р. всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом приступити до  роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад  та на нарадах при директорі.

Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час  канікул, правила поведінки  у побуті й громадських місцях, на вулиці та водоймах ,безпеки дорожнього руху, тощо обговорювалися на класних годинах в останій тиждень перед початком канікул та закінченням навчального року. Класними керівниками проводяться первинні та цільові інструктажі з реєстрацією в журналах безпеки життєдіяльності учнів.

Станом на кінець  кожного навчального року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями-фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками. За потреби учні 1-11 класів проходять перевірку на педикульоз. Захворювання педикульозом в школі немає. 

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи. Оформлюються акти громадсько-адміністративного контролю з охорони праці між адміністрацією та профкомом школи.

Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиком  з піском тощо). Вогнегасники наявні, перезаряджені,  розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.

Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані  Акти перевірки  готовності школи до нового навчального року,проте не проведені перевірки  опору ізоляції та контуру заземлення.

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з безпеки  життєдіяльності. Проведено вступні інструктажі  з охорони праці. Проведено первинні інструктажі  з охорони праці на робочому місці.

        На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Постійно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися  на нарадах при директорові.

У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання". Разом із тим ще залишаються показники травматизму дітей на уроках фізкультури, перервах. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями.

Інформатизація НВП

            Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2019/2020   навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

•          упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;

•          формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

•          удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

•          оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

•          використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в  навчальний процес;

- підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.

В школі використовується програма «КУРС: Школа», яка зареєстрована (Свідоцтво ВР № 01110 от 07.08.2009) та схвалена (№ 14/18-1597 від 23.04.2010) Міністерством освіти та науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Наша школа приєдналася до єдиної бази даних загальноосвітніх навчальних закладів.

У школі забезпечено якісне функціонування офіційного сайту школи та його систематичне інформаційне наповнення. Відповідальним за функціонування офіційного сайту школи та його систематичне інформаційне наповнення призначено вчителя інформатики  Криворуку С.А.

На виконання ст.30 Закону України «Про освіту» - «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» створена нова сторінка на офіційному сайті школи, де розміщуються  матеріали для публічного ознайомлення.

Очікувані результати:

· оснащення закладу освіти сучасними навчальними та управлінськими комп’ютерами;

· забезпечення закладу освіти ліцензійними базовими, управлінськими та педагогічними програмними засобами;

· удосконалення системи управління навчально-виховним процесом за рахунок використання комп’ютерно-орієнтованих засобів збирання та опрацювання інформації;

· забезпечення доступу до інформаційних ресурсів педагогічних працівників та адміністрації закладу з метою отримання оперативної інформації від органів управління, новинами про сучасні педагогічні технології тощо.

У своїй діяльності комп’ютер використовують директор, заступники директора,проте не всі  працівники школи на даний час мають змогу користуватись в роботі комп’ютером , так як старий комп’ютер вийшов з ладу, а новий ще не придбано. 

Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами.  Ведеться база даних у програмному комплексі «Курс: Школа», відповідальним за ведення курсу призначено Лук’янову Л.Й..

            Що стосується безпосередньо  освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні задовольняє потреби освітнього процесу не в повному обсязі. У школі функціонує  1  комп’ютерний клас, мультимедійне обладнання в першому та другому класі і кабінеті географії. Комп’ютери в кабінеті інформатики , 1 та 2 класів підключено до мережі Інтернет.

            Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Більшість учителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій шляхом відвідування уроків більш досвідчених колег, проведення навчальних занять з ІКТ. 

          Активізувалося використання ІКТ під час переходу навчального закладу на дистанційне навчання в зв’язку з поширеням пандемії коронавірусу COVID-19. Адміністрацією школи  під час карантину було організовано навчання на освітній платформі «МійКлас» та у вайбер-групах , де учителі школи змогли продовжити навчання учнів. При вивченні предметів учні отримували домашні завдання,  у ході виконання яких використовувався комп’ютер або смартфон. Активно використовувались педагогами комп’ютерні презентації, відео, онлайн-тести.Учні мали змогу відвідувати онлайн-уроки та виховні заходи.

            Протягом 2019/2020  навчального року здійснено такі заходи щодо інформатизації  та використання мультимедійних технологій у закладі освіти:

  • введено в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;
  • проводиться робота з підтримки матеріальної бази та навчально-методичного забезпечення кабінетів інформатики у відповідністі до нормативів, вимог та державних стандартів.

Діяльність шкільної бібліотеки

 Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Завідувач бібліотекою Затула О.Д..

Діяльність шкільної бібліотеки   у Липівській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів була спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і здійснювалась з таких основних напрямків:

  • Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого  ставлення до книги.
  • Формування  правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення  інтересу до рідного краю.
  • Пропаганда здорового способу життя.
  • Сприяння самоосвіті  учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.
  • Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.
  • Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.
  • Популяризація літератури та книги.

Протягом навчальногороку  надавалася допомога педагогічному  колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення  показових уроків та різноманітних заходів. 

Всю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів літературою необхідною для навчально-виховного процесу постійно вивчаються читацькі потреби. В цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями школи для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, бесіди з вчителями, ознайомлення із новою навчальною, методично, художньою літературою шляхом проведення тематичних виставок.

До бібліотеки школи записано 133 учні та педагогічний колектив школи.

Проведено  бесіди про роль бібліотеки і культуру читання.

Спільна з педагогічним колективом участь у проведенні предметних тижнів, Олена Дмитрівна  надає допомогу в підготовці і проведенні виховних заходів. 

Підготовлені   виставки до предметних тижнів:                                                 

  • тижня правових знань;
  • тижня історії;
  • тижня англійської мови;
  • тижня української мови;
  • тижня безпеки життєдіяльності;
  • шевченківський тиждень

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року:

  • До Міжнародного Дня миру;
  • До дня визволення України від фашистських загарбників;
  • До дня української писемності та мови;
  • До дня пам’яті жертв голодомору;
  • До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
  • До дня соборності України;
  • До дня пам’яті жертв Голокосту;
  • До Дня пам’яті героїв Крут;
  • До річниці перемоги у великій Вітчизняній війні;
  • До річниці небесної сотні;
  • До дня партизанської слави;
  •  До  100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

До річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. До всіх знаменних дат письменників, поетів, художників, учених організовуються  книжкові  виставки.

           Вчасно зроблені замовлення на нові підручники.Таким чином, зміст роботи бібліотеки школи-спрямовані на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра.   Класні керівники протягом  навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів.Проводились загальношкільні батьківські збори.

 Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинних свят, хоча явка їх на такі свята, масові заходи   є низькою, високою вона є лише у початкових класах.

Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

            Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

    Вчителі   щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка,  які реєструються і зберігаються у  директора школи.Порушень   у  проходженні   медичних  оглядів    працівниками  школи     не  було,  всі  вони  вчасно    його  проходять.

    Щорічно діти також проходять медичне обстеження. За результатами медичного огляду  згідно Акту медичного огляду школярів видається наказ по школі. З  числа учнів формуються групи  на уроках фізичного виховання   згідно рекомендацій лікаря.

В класних журналах вклеєний окремий  «Листок здоров`я», в якому вказані результати медичного обстеження і рекомендації щодо занять на уроках фізичної культури.Проте для належнного контролю за станом здоров’я учнів під час освітнього процесу в школі не вистачає медичної сестри.

Організація харчування учнів у навчальному закладі

           Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час  перебування у  Липівській загальноосвітній  школі  І-ІІІ ступенів. Організація харчування учнів закладу регламентується  законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм  харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються   одноразовим харчуванням за бюджетні кошти. 

         На початку навчального року кухарем  було складено перспективне двотижневе меню, і затверджено в ДПСН відповідно за яким розробляється щоденне меню.  Розроблена  картотека страв.

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці  санітарних  вимог  щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами,  проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів. Контроль за роботою їдальні здійснюється адміністрацією школи, батьківським комітетом школи, відділом освіти Томашпільської  районної  державної адміністрації. У шкільній їдальні  наявні усі необхідні журнали (відповідно до нормативних документів з організації харчування). Питання організації харчування періодично заслуховується на  загальношкільних батьківських зборах, засіданнях ради школи, нарадах при директорові.Контроль за організацією харчування здійснюється  директором та  заступником  директора з виховної роботи Ждановою А.І.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Постачальник продуктів ПП «Борсук К.Д.».Продукти харчування (окрім овочів ) в навчальному закладі не зберігаються.

  Учні  перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

  Ретельно слідкується  за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. 

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження  здоров’я  дитини.  Скарг на роботу їдальні та її працівників не надходило. На даний час харчоблок самим необхідними інвентарем забезпечений.

Проте для організації мультипрофільного харчування в необхідний капітальний ремонт та переобладнання  їдальні , нове  сучасне обладнання та  кухоний інвентар.

Стан харчоблоку  задовільний. Роботу  їдальні можна вважти задовільною.

Харчування учнів здійснюється за рахунок субвенції наданої Липівською сільською радою в 1-4 класах  та учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей та дітей учасників ООС.Учні 5-11 класів харчуються за батьківські кошти. В 2019-2020 навчальному році на харчування учнів 5-11 класів батьками надано благодійну допомогу на  загальну суму 19 775 гривень 10 копійок.

Фінансово-господарська діяльністі

  На сайті школи розміщена публічна інформація про всі кошти, які надходять на розвиток школи.

Фінансування школи по загальному фонду здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету та районного  бюджету.

Централізованою  бухгалтерією відділу освіти  здійснюється проплата  за спожиті школою енергоносії. 

 Протягом навчального року в закладі освіти  було проведено заходи щодо економії енергоносіїв: встановлено щоденний контроль за використанням енерго-, тепло-, водо-ресурсів; діє режим економії під час канікул, вихідних днів; проведено заміну ламп розжарювання на енергозберігаючі.

Протягом опалювального періоду школа повинна дотримуватись певних лімітів,  дотримуватись яких  з кожним роком важче.

Працівниками    централізованої бухгалтерії  відділу освіти планово проводиться інвентаризація майна школи, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація,  матеріали    списуються  (за необхідності),  або оприбутковуються. 

На підготовку закладу освіти до 2019-2020 навчального року залучено бюджетні та позабюджетні кошти.

  За рахунок бюджетних коштів:

- укомплетований кабінет для 1-го класу (НУШ)  навчальним обладнанням (парти та стільці) технікою та дидактичним матеріалом.

          Проте з бюджету зовсім не виділено коштів на проведення поточного ремонту закладу освіти.

           За рахунок субвенції наданої Липівською сільською радою в школі, проведено заміну 10 вікон на коридорах на загальну суму 50 000 гривень..

Батьківським комітетом надано благодійну допомогу (ремонтними матеріалами)  на поточний ремонт закладу освіти на загальну суму 35866 гривень 88 копійок.

Протягом навчального року батьками передано закладу освіти благодійну допомогу:

штори-жалюзі -15 штук (в навчальні кабінети)- 15 597 гривень 00 копійок.,

пуфики (в кабінет1 класу)-13 штук – 4028 гривень 89 копійок;

дитячий столик (в кабінет 1 класу) -1 штука – 399 гривень

всього  на загальну суму 20324 гривні 89 копійок.

          Ремонтні роботи проводяться в навчальних кабінетах батьками та учителями , а в підсобних приміщеннях та коридорах обслуговуючим персоналом . За щиро вдячна усім працівникам школи.Також обслуговуючим персоналом проводиться  побілка дерев, паркану і  бордюр, приводяться у належний стан клумби біля школи та скошується трава на пришкільній території.

         Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.  Навчальні кабінети , спортзал, майстерня, їдальня, коридори  школи  поступово оновлюються.        

       Завдяки  наполегливій  роботі обслуговуючого персоналу наша школа має завжди гарний естетичний вигляд.

Умови досягнення головних завдань школи

     Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме

  • цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
  • запровадження курсів за вибором, спецкурсів для допрофільного й  профільного навчання, індивідуальних, групових занять, курсів за вибором;
  • впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу;
  • формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
  • вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, участь у заходах обласного, районного рівнів;
  • робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку;
  • розробка предметних методичних матеріалів;
  • проведення шкільних олімпіад та ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня; робота зі здібними та обдарованими учнями;
  • нормативне забезпечення, педагогічний аналіз та самоаналіз, контроль та корекція навчально-виховного процесу, впровадження в управління моніторингових досліджень, компетентнісного підходу;
  • забезпечення ефективності управління організаційно-методичною роботою;
  • покращення роботи шкільного самоврядування;
  • врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів;
  • глибоке вивчення проблеми наступності навчання в школі І-II-III ступенів, адаптації учнів 1 та 5 класу до навчання;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт подвір’я та фасаду школи;
  • робота з профілактики дитячої злочинності та правопорушень, наркоманії, тютюнопаління;
  • дотримання вимог санітарно-гігієнічного режиму, здійснення медичного обслуговування учнів у школі;
  • створення безпечних умов з охорони праці для учнів і працівників школи;
  • формування здоров’язберігаючої компетентності учня ;
  • підготовка закладу до роботи в осінньо-зимовий період;
  • підготовка учнів 11-го класу до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • співпраця з батьками, громадськістю;

Ураховуючи проведений аналіз, обговоривши стан навчально-виховної роботи, відповідно до районних методичної, виховної проблем педагогічний колектив  школи у новому 2020/2021 навчальному році буде   працювати над реалізацією єдиної педагогічної теми «Використання сучасних освітніх технологій з метою формування здоров’я-зберігаючої компетентності учня» .

Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам  та благодійникам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, обслуговуючому персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.